Strona głównaGryAktualnościActivision rezygnuje z udziału w E3 2019

Activision rezygnuje z udziału w E3 2019

Na długą listę wydawców, którzy nie pojawią się na tegorocznych targach, zostaje wpisana firma odpowiedzialna za Call of Duty.

W przypadku Activision chodzi przede wszystkim o regularnie zajmowaną przez ich FPS-a przestrzeń na targach. Wczoraj na ResetEra pojawiły się ostateczne plany E3 z potężnymi strefami Bethsedy, Ubisoftu, Square Enix, 2K czy Nintendo. Użytkownicy szybko zauważyli, że wśród gigantów brakuje Activision.

Zobacz: E3 2019 znowu pod ostrzałem. Devolver Digital zapowiada prześmiewczą anty-konferencję

Jak się później okazało, firma powiedziała GamesIndustry, że w tym roku nie planuje swojej strefy na targach. Planują pojawić się na imprezie, brać udział w spotkaniach i rozmawiać z prasą, ale miejsca dedykowanego wyłącznie Activision nie będzie.

Jest to bez wątpienia nieco mniej poważna zmiana niż chociażby brak Sony. W praktyce, Activision ma aktualnie do pokazania wyłącznie nowe Call of Duty, od kiedy Bungie odeszło w swoją stronę.

W rezultacie na pokazanie nowego CoD-a zostaje stosunkowo niewiele czasu. Bardzo możliwe, że firma zdecyduje się na zorganizowane oddzielnej imprezy poświęconej wyłącznie Call of Duty. W tym roku wyjątkowo zależy im na rozgłosie oraz odpowiedniej sprzedaży, ponieważ na scenę esportową wkraczają franczyzy. Społeczność musi przyjąć dobrze nową odsłonę, żeby potem oglądalność stała na odpowiednim poziomie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię