Strona głównaWiadomościAdata szykuje się na prezentację superszybkiej pamięci XPG Z1 DDR4-4600

Adata szykuje się na prezentację superszybkiej pamięci XPG Z1 DDR4-4600

Podczas przyszłych targów technologicznych CES Adata wyciągnie z pudełek swoje najszybsze kosteczki. Będą działać na bardzo okrojonej liście płyt głównych.

Firma Adata już niedługo dołączy do grona producentów najszybszych na rynku kości pamięci RAM. Zaplanowana jest prezentacja kolejnego modelu XPG Z1 DDR4-4600 w wersji 2x 8 GB. Miejsce i czas pokazu dobrano odpowiednio do powagi technologicznego dzieła. Kurtyna opadnie w trakcie nadchodzących targów CES.

Nowa parka pamięci będzie działać z dość wysokim opóźnieniem na poziomie CL19 (19-26-26-46), lecz nadrobi je szybkim taktowaniem 4600 MHz. Do działania będą wymagać niestandardowego zasilania 1.5 V. Oznacza to bardzo małą liczbę płyt głównych mogących z nimi współpracować.

Teoretycznie RAM oferowany przez Adata powinien zostać obsłużony przez płyty wyposażone w chipset Z370 i X299. Niestety w praktyce może się okazać, że przez większość nie zostaną nawet wykryte. Póki co producent potwierdził tylko jeden model spełniający wymagania – jest to MSI Z370I Gaming Pro Carbon AC.

Fani ekstremalnych prędkości będą mogli zaopatrzyć swoje kompy w XPG Z1 DDR4-4600 w pierwszym kwartale 2018. Cena wywoławcza skutecznie chyba ich odstraszy, bo w chwili premiery 16 GB ma kosztować 579 dolarów.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię