Strona głównaWiadomościSilverStone zbija wysoką temperaturę szybkich dysków z radiatorem TP02-M2

SilverStone zbija wysoką temperaturę szybkich dysków z radiatorem TP02-M2

Gorączka nie jest zmartwieniem wyłącznie procesorów i kart graficznych. Dyski także cierpią pod wpływem grania, więc podchodźmy do nich z chłodnym nastawieniem, takim jak firma SilverStone.

Gdyby nie twardziele i ich szybsze odpowiedniki do magazynowania danych, nigdy byśmy nie odpalili gierki. Są niezbędną układanką gamingowych maszyn, dlatego nie powinno się zapominać o pielęgnowaniu naszych gigabajtów. I jak każdy inny podzespół narażone są na wysokie temperatury pracy. Wtem płynność gier i satysfakcję gracza może zakłócić tropikalna pogoda. Jak odpowiednio zabezpieczyć swojego „pamiętliwca”?

SilverStone ma na to jedną, zimną odpowiedź – dodatkowy radiator! Model TP02-M2 został stworzony dla dysków M.2 SSD. Aluminiowa konstrukcja o długości 80 mm i wysokości 10 mm w pełni pokrywa górną warstwę dysku, obejmując chłodnym ramieniem termopadów nasączonych specjalną mazią wszystkie kosteczki.

Aby radiator ściśle przylegał do dysku, producent zastosował dwie silikonowe opaski, które przeciąga się przez dłuższe boki radiatora i urządzenia. Ułatwia to szybki montaż elementu chłodzącego, jak i jego późniejszy demontaż. Firma SilverStone nie podała jeszcze ceny, ani daty premiery swojego zimnego drania.        

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię