Strona głównaGryAktualnościAdvance Wars: trwają prace nad remasterem na Switcha

Advance Wars: trwają prace nad remasterem na Switcha

Podczas Nintendo Direct padła zapowiedź remastera klasyka Nintendo, Advance Wars, na Switcha. Zajmą się nim autorzy remastera DuckTales – WayForward.

Pełny tytuł remastera to Advance Wars 1+2 Re-Boot Camp – jak można się domyślić, w pakiecie znajdą się dwie części gry, która pierwotnie – wysiłkiem firmy Intelligent Systems – trafiła na Game Boya Advance. O serii ucichło na początku pierwszej dekady XXI wieku, a ekipa Intelligent Systems zaczęła wydawać pod szyldem Fire Emblem. Nic więc dziwnego, że do stworzenia remastera Nintendo zatrudniło nową firmę.

Zobacz: Nintendo prezentuje nowe Game & Watch: The Legend of Zelda

WayForward możecie kojarzyć z serii Shantae, platformówek 2D, które pojawiły się w pięciu odsłonach. Albo z River City Girls, które niedługo powinno doczekać się sequela. No i wreszcie z DuckTales: Remastered, które jest niezłym przykładem tego, czego możemy się spodziewać po nowych Advance Wars.

Advance Wars

Po trailerze Re-Boot Camp jasnym jest, że Nintendo nie żartowało, gdy mówiło, że gra została kompletnie przebudowana, a nawet wymyślona od nowa. Rdzeń pozostał bez zmian, ale styl graficzny różni się diametralnie. Stary pixel art został zastąpiony modelami 3D i wysokiej jakości animacjami 2D. To właśnie jedne z elementów, w których mocno widać rękę WayForward.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceE3 2021
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię