Strona głównaGryAktualnościAge of Empires II: Definitive Edition otrzyma dużo dodatkowej treści po premierze

Age of Empires II: Definitive Edition otrzyma dużo dodatkowej treści po premierze

Twórcy gry zapowiadają, że po premierze Age of Empires II: Definitive Edition wprowadzą do gry dodatkowe kampanie oraz tryby rozgrywki. To powinno dodatkowo zachęcić fanów serii do zakupu tytułu.

Age of Empires II: Definitive Edition wprowadzi do klasycznej gry wiele zmian i ulepszeń na miarę naszych czasów. Tym razem przeciwnik sterowany przez AI nie będzie oszukiwał nas podczas grania. Ale to nie jedyne zmiany, Defenitive Edition to także zupełnie nowa kampania Last Khans.

Podczas jednego z wywiadów Adam Isgreen, dyrektor kreatywny serii potwierdził, że Forgotten Empires oraz nowe studio Microsoftu będą dodawać nowe treści do premiery gry, jednak to mało prawdopodobne aby, zostały dodane kolejne cywilizacje.

Pierwotna wersja gry wydawała się wprowadzić ich odpowiednią liczbę.

Twórcy zastanawiali się jednak dlaczego warto do gry dodać Chanów i starali dobrać okres w historii, w którym najlepiej byłoby przedstawić losy ludu. Ostateczna decyzja padła na okres upadku imperium mongolskiego co zostanie pokazane w kampanii Last Khans.

Isgreen stwierdził, że w momencie dodania tej kampanii ekipa deweloperska zakończyła dodawania cywilizacji do Age II, ponieważ gra osiągnęła punkt nasycenia pod względem liczby grywalnych cywilizacji. Podkreśla również, że nawet profesjonalni gracze mówią, że tyle wystarczy.

Zobacz: Age of Empires 4 – Microsoft zapewnia, że nadal pracuje nad grą

Takie podejście może sygnalizować niektórym, że Microsoft nie będzie dalej wspierał wersji Definition Edition po premierze. Jednak jak podkreśla Isgreen tak nie będzie.

Myślę, że dodamy więcej treści, kampanii, nowych trybów – wszystkie te rzeczy, które będziemy odkrywać.

Możemy zatem spać spokojnie, a w zasadzie grać spokojnie bo nie zabraknie nam dodatkowych treści w tej już dwudziestoletniej grze. Age of Empires II: Definitive Edition trafi na PC jesienią tego roku. A pod koniec roku powinniśmy usłyszeć więcej na temat Age of Empires III: Definitive Edition oraz Age of Empires IV.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię