Strona głównaGryAktualnościAge of Mythology Retold – kultowy RTS doczekał się odświeżenia

Age of Mythology Retold – kultowy RTS doczekał się odświeżenia

Microsoft oraz World’s Edge zapowiedziały Age of Mythology Retold, czyli odświeżoną wersję strategii wydanej w 2002 roku. Gra trafi do graczy również w ramach usługi Game Pass na PC.

Podczas zeszłorocznej prezentacji Microsoftu, Adam Isgreen, stwierdził, że Age of Mythology nie zostało zapomniane przez dewelopera i nie jest to zamknięty rozdział. Wtedy jednak nie zdradził nic więcej. Teraz wiemy odrobinę więcej. Z okazji 25. rocznicy premiery Age of Empires zapowiedziano Age of Mythology Retold oraz zaprezentowany zwiastun gry.

Zobacz: Super People – ruszył early access długo wyczekiwanego battle royale

Na razie nie zdradzono szczegółów na temat produkcji. Wiadomo, że Age of Mythology Retold ma być odświeżoną wersją gry wydanej w 2002 roku. Nie określono jednak czy będzie to remake czy remaster. Zgodnie z zapewnieniami gra ma oferować odświeżoną oprawę graficzną oraz mechaniki. Odniesieniem ma być Age of Empires w wersji Definitive edition.

Co ciekawe, Age of Mythology otrzymało już remaster w 2014 roku. Wtedy jednak nie wprowadzono zmian w mechanice rozgrywki, a sama grafika nie przeszła gruntownego remontu. Teraz możemy liczyć na znaczną poprawę.

W czasie imprezy zapowiedziano również porty Age of Empires II: Definitive Edition oraz AoE 4 na Xbox Series X/S. Pierwsza z gier zostanie udostępniona już 31 stycznia, druga jeszcze w 2023 roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię