Strona głównaWiadomościAgent 47 uratowany. IO Interactive przejęło prawa do marki Hitman

Agent 47 uratowany. IO Interactive przejęło prawa do marki Hitman

Czarne chmury wiszące nad Hitmanem nareszcie rozproszył silny wiatr. Studio IO Interactive dogadało się ze Square Enix w sprawie dalszych losów najbardziej rozpoznawalnego w wirtualnym świecie, płatnego zabójcy. 

Wieści o rozwiązaniu współpracy twórców Hitmana i jego wydawcy Square Enix wywołały wśród graczy niepokój. Agent 47 miał trafić na sprzedaż, przejść niczym niewolnik do kolejnych właścicieli. Tak się jednak nie stanie, ani dziś, ani jutro. IO Interactive zyskało pełne prawa do marki, która od samego początku rozwijała się pod ich skrzydłami.

Na samym przejęciu władzy nad Hitmanem nie skończy się. IOI od dzisiaj stało się autonomicznym bytem, a raczej deweloperem z własną wizją i pomysłami na gry. Square Enix odciął bowiem pępowinę, przez którą finansowane były wszystkie ich projekty.

Możemy zaczać już świętować pomyślne zakończenie negocjacji. Z drugiej jednak strony przed IOI stoi najtrudniejsze z wyzwań. Od teraz z własnej kieszeni muszą opłacać Agenta 47, nawet te źle zrealizowane przez niego misje. Dlatego też mimo zerwania więzi z SE, studio jest otwarte na nowych partnerów chcących zainwestować w przyszłe produkcje. A jest ku temu dobra okazja, gdyż najbliższe plany dotyczą stworzenia drugiego sezonu Hitmana (2016) wydanego w formie odcinków.

Wciągu kilku nadchodzących dni przedstawiciele IOI zdradzą, co dokładnie zamierzają uczynić z ich wirtualnym synem.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię