Strona głównaEsportAGO jedynymi Polakami w zamkniętych, europejskich kwalifikacjach do IEM Katowice 2018

AGO jedynymi Polakami w zamkniętych, europejskich kwalifikacjach do IEM Katowice 2018

Dywizja CS: GO AGO Esports wykorzystała swoją ostatnią szansę na awans do europejskich, zamkniętych kwalifikacji do turnieju w Katowicach. W półfinale otwartych kwalifikacji pokonali Space Soldiers 2:1.

W otwartym turnieju kwalifikacyjnym startowało kilka zespołów z polskimi zawodnikami – Sprout z innocentem, Kinguin z MICHU, mouzem i rallenem, oraz mające całkowicie polskie składy Venatores, PRIDE oraz AGO. Ale to właśnie ta ostatnia zdołała przejść przez – jak na razie – niemal cały turniej kwalifikacyjny i, po pokonaniu tureckiego Space Soldiers, awansowali do finału tych kwalifikacji oraz jednocześnie finałów europejskich.

A jakie były losy pozostałych drużyn? Sprout odpadli w ćwierćfinale, przegrywając z Epsilon 6:16, Kinguin już w 1/64 finału musieli uznać wyższość Venatores, 9:16 którzy z kolei wypadli z kwalifikacji w 1/32, przegrywając z forZe 11:16. PRIDE dotarli do 1/8 finału, gdzie zostali pokonani po dogrywce przez Tricked 17:19.

Wyniki AGO prezentowały się natomiast następująco:

– vs. k2ev – 16:2
– vs. ARES Esport – 16:14
– vs. ezkarambit – 16:7
– vs. AYB ESPORTS – 16:4
– vs. mixtape – 16:8
– vs. Wololos – 16:14
– vs. Space Soldiers – 2:1 (16:14, 9:16, 16:8)

Teraz przed Polakami starcie z europejską czołówką, a konkretnie 11 drużynami, z których zdecydowana większość otrzymała bezpośrednie zaproszenia.

W turnieju, oprócz AGO, znalazły się:

– BIG
– EnVyUs
– fnatic
– Gambit
– HellRaisers
– Heroic
– mousesports
– Natus Vincere
– North
– Singularity
+ jeszcze jedna drużyna, której aktualnie nie znamy

Turniej odbędzie się w najbliższy weekend, a stawką są 4 miejsca w głównych rozgrywkach podczas IEM Katowice 2018. Jak oceniacie szanse Polaków na awans do Katowic?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię