Strona głównaGryAktualnościAktualizacja CS:GO – poprawa wydajności w Trybie Zaufania

Aktualizacja CS:GO – poprawa wydajności w Trybie Zaufania

W nocy Valve wprowadziło kolejną aktualizację do gry Counter-Strike: Global Offensive. Tym razem twórcy postanowili uporać się z narastającym problemem spadku wydajności po wprowadzeniu Trybu Zaufania. Czy najnowsza aktualizacja CS:GO usuwa usterkę?

Współczynnik Zaufania dostępny jest w CS:GO od wielu miesięcy, ale dopiero niedawno został wprowadzony tzw. Tryb Zaufania, który ma zmniejszyć ryzyko występowania oszustów. W teorii miał on blokować interakcję plików innych firm z grą. Niestety, w pierwszych dnia mechanizm okazał się – nie owijając w bawełnę – bublem. Wielu graczy miało problemy z działaniem podstawowych programów na komputerze czy myszek komputerowych. Nawet OBS, czyli program do streamowania, poinformował na swoim oficjalnym profilu, że przez Tryb Zaufania niemożliwe stało się przechwytywanie gry w pełnym oknie.

CS:GO

Mało? To nie wszystko. Prawdziwą wisienką na torcie okazały się problemy z wydajnością. Wielu graczy donosiło, że po aktualizacji CS:GO zaczęło im po prostu przycinać, co praktycznie uniemożliwia grę. Prawdopodobnie wynikało to z prób blokowania sterowników, które przez Tryb Zaufania były wykrywane jako programy wpływające na pliki gry. Być może dzisiejsza aktualizacja w końcu pozwoli uporać się z tymi problemami. Łatka nie jest duża, bowiem lista zmian zawiera tylko dwie pozycje, ale niezwykle ważne z perspektywy ostatnich problemów.

Aktualizacja CS:GO – lista zmian

[TRYB ZAUFANIA]

  • Naprawiono problemy z wydajnością spowodowane przez aplikacje firm trzecich, stale próbujące komunikować się z grą.
  • Naprawiono crash gry spowodowany przez aplikacje firm trzecich komunikujące się z CS:GO.

CS:GO

Co to oznacza w praktyce? Tego niestety nie wiemy. Valve nie ujawniło, na czym konkretnie polegają zmiany. Czy to oznacza, że sterowniki zaczną działać poprawnie, gra przestanie się zawieszać, a wszystkie myszki zaczną funkcjonować tak, jak powinny? Miejmy taką nadzieję. Wszyscy rozumieją chęć walki z cheaterami, ale jednocześnie wprowadzane mechanizmy nie mogą utrudniać życia normalnych graczy. A z tym póki co mamy do czynienia w przypadku Trybu Zaufania w CS:GO. Najlepiej odpalcie grę i sprawdźcie sami, czy problemy zniknęły. I koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Najnowsza aktualizacja CS:GO powinna automatycznie pobrać się na Wasze komputery.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię