Strona głównaGryAktualnościAktualizacja CS:GO przynosi zapowiedź Portal 3 i nowego silnika?

Aktualizacja CS:GO przynosi zapowiedź Portal 3 i nowego silnika?

Decyzja o przeniesieniu CS:GO na model free-to-play może mieć też drugie dno. Gracze doszukali się już ukrytej przez Valve wskazówki sugerującej, że trwają prace nad kolejną częścią Portal. Co więcej, może oznaczać to kontynuację również innych hitów dewelopera.

Wspomnianą wcześniej wskazówkę możemy znaleźć na mapie Blacksite w trybie Danger Zone. W sekcji Tourist w trzecim w kolejności pokoju, z którego odpadł numer, znajduje się komputer nadający zakodowaną w alfabecie NATO (Międzynarodowy Alfabet Fonetyczny) wiadomość. Po jej rozszyfrowaniu możemy odczytać: „This was a triumph. I’m making a note here: HUGE SUCCESS.

Zobacz także: CS:GO – gracze wylewają pomyje na Valve po przejściu na free-to-play

Idziemy dalej, odszyfrowany tekst jest fragmentem utworu „Still Alive”, który mogliśmy usłyszeć w zakończeniu gry Portal z 2007 roku. A na tej podstawie możemy wyciągnąć wnioski, że idzie nowe. W pierwszej kolejności możemy spodziewać się kolejnej części Portal. A skoro nowy Portal to również nowy Source Engine. Tylko czy Valve opłacałoby się tworzyć nowy silnik dla jednej gry? No właśnie użytkownicy reddit sugerują, że wszystko to może doprowadzić do powstania kolejnej części CS’a, a co najważniejsze Half Life 3. Są to oczywiście tylko domysły i teorie nie mające jak na razie potwierdzenia u źródła.

Uwielbiam takie teorie spiskowe. Miejmy nadzieję, że ta okaże się prawdą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię