Strona głównaGryAktualizacja Overwatch doda narzędzie do szukania grup i nagradzania za dobre zachowanie

Aktualizacja Overwatch doda narzędzie do szukania grup i nagradzania za dobre zachowanie

Już niedługo czeka nas spora aktualizacja Overwatch. Oprócz rozbudowanej przebudowy Symmetra, do gry zostaną wprowadzone liczne rozwiązania społecznościowe.

Najbardziej przydatna funkcja to „szukanie grupy”, która pozwoli graczom szukać gier i ograniczać role, których szukają. Ponadto będziemy mogli wyszukiwać graczy o określonych parametrach, takich jak czat głosowy czy zainteresowanych rankingiem.

Funkcja nie będzie automatycznie dopasowywała graczy. Zamiast tego będziemy przeglądać strony z hostami i filtrować te, które nas interesują. W nowym systemie bohaterowie Atak i Obrona zostaną połączeni w kategorię Obrażenia, co zniesie różnice pomiędzy Junkratem i Tracerem.

Kolejna zmiana to system rekomendacji, który pozwoli rozpoznać graczy pod względem sportowej postawy, umiejętności gry i bycia dobrym kolegą z drużyny. Gracze, którzy utrzymają wysoki poziom będą okresowo nagradzani. Blizzard nie powiedział jednak jak. System ten będzie działał na zasadzie kredytu zaufania, w przypadku trollingu czy złego zachowania wszystkie punkty zostaną zabrane.

Ponadto zmianie ulega balans postaci. Zbalansowani zostaną bohaterowie: Symmet, Doomfist i Oris. Przebudowanie została poddana również mapa Horizon Lunar Colony.

[you tube=p_pnpZK_oYM]

Oficjalny komunikat:

Od jakiegoś czasu chcieliśmy wprowadzić ulepszenia do mapy Horizon Lunar Colony. Pokój spawnu obrońców miał problem z głównym wyjściem. Obrońcy mogli szybko wrócić do środka i odzyskać zdrowie, podczas gdy atakujący strzelali do nich nieustannie. Odkąd przebudowaliśmy obszar, gra stała się bardziej dynamiczna.  Ograniczyliśmy też trasy napastników tak, że obrońcy mogą ich łatwiej dostrzec. Pozwala to zwiększyć szanse na obronę i dać lepsze wrażenia z gry.

Obecnie zmiany są w trakcie testowania. Miejmy nadzieję, że przed wprowadzeniem ich na serwer zostaną wyeliminowane wszystkie ewentualne błędy.

A jak Wam się podobają takie zmiany? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: pcgamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię