Strona głównaWiadomościAktualizacja PUBG: Gracze dostaną możliwość wspinania się i skakania, ale nie wszyscy

Aktualizacja PUBG: Gracze dostaną możliwość wspinania się i skakania, ale nie wszyscy

Najnowsza aktualizacja PlayerUnknown’s Battlegrounds wprowadza długo wyczekiwane wspinanie i skakanie przez przeszkody. Zła informacja jest taka, że nie każdy będzie miał okazję sprawdzić nowe możliwości. Przynajmniej na razie.

Bluehole Inc. systematycznie pracuje nad PlayerUnknown’s Battlegrounds i powoli szykuje się do wydania wersji 1.0, czyli pierwszej wersji finalnej (gra wciąż jest dostępna w tzw. wczesnym dostępie). Jednak zanim to nastąpi przed deweloperem jeszcze sporo pracy i poprawek. Już za chwilę dodana zostanie możliwość wspinania się na przeszkody i przeskakiwania przez obiekty, ale najpierw twórcy planują kilkutygodniowe testy, w trakcie których nie każdy będzie miał okazję przetestować nowe funkcje.

Wspinaczka i przeskakiwanie w stylu Parkour na początku pojawią się tylko i wyłącznie na serwerach testowych. Bluehole chce dokładnie przetestować nowe możliwości. Testy mogą potrwać nawet 4 tygodnie, ponieważ deweloper chce mieć pewność, że wszystko działa prawidłowo.

– Niezwykle trudnym zadaniem byłoby zapewnienie stabilnej usługi jeśli za bardzo spieszylibyśmy się z kolejnymi aktualizacjami bez przeprowadzenia odpowiednich prób. Przed oficjalną premierą chcemy przeprowadzić rygorystyczne testy i dlatego nie będziemy wprowadzać nowych elementów na serwerach dla graczy. Zamiast tego skupimy się na dłuższym testowaniu – można przeczytać na oficjalnym blogu PUBG.

[you tube=y0CLvMzAVbs]

Zanim jednak to nastąpi, wprowadzony zostanie jeszcze mały patch do gry. Będzie to ostatnia poprawka przed udostępnieniem finalnej wersji gry. Nie wprowadzi ona wielkich zmian do gry, a jedynie poprawi mniejsze błędy, które od czas do czasu trafiają się graczom. Jeśli chodzi o wspinaczkę i przeskakiwanie przez przeszkody, to według Bluehole będzie można je przetestować pod koniec października i na początku listopada.

Osobiście liczę na to, że Bluehole popracuje nad optymalizacją gry, ponieważ ta leży i kwiczy. PUBG powstał na silniku Unreal Engine 4, który można dobrze przygotować. Niestety, tegoroczny hit ma problemy z płynnym działaniem nawet na bardzo mocnych komputerach. To sytuacja niedopuszczalna w finalnej wersji gry.

Są tu jacyś gracze PUBG?

Źródło: PUBG

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię