Strona głównaWiadomościAktualizacja Windows 10 miała naprawić błędy, ale powoduje kolejne

Aktualizacja Windows 10 miała naprawić błędy, ale powoduje kolejne

Microsoft nie ma ostatnio szczęścia do aktualizacji systemu Windows 10. April 2018 Update wprowadził mnóstwo błędów, które koniecznie trzeba było załatać. Z tym miała poradzić sobie kolejna aktualizacja, ale przysporzyła ona kolejnych problemów.

Historia z ostatnią, dużą aktualizacją Windowsa 10 jest długa i zawiła. Początkowo do użytkowników miała trafić wersja oznaczona jako 17133, ale wykryto w niej wiele błędów, między innymi ze stabilnością. Dlatego została wycofana, a w jej miejsce – 30 kwietnia – udostępniono build 17134. Niestety i tym razem użytkownicy mieli wiele problemów (np. z działaniem Google Chrome), przez co sporo osób w ogóle zrezygnowało z aktualizacji.

We wtorek Microsoft udostępnił kolejną aktualizację, oznaczoną jako KB4103721, która miała poprawić najważniejsze usterki. Zamiast tego przyniosła ona kolejne błędy. Na oficjalnym forum Microsoftu, a także na Reddicie można znaleźć wiele wątków, w których użytkownicy narzekają przede wszystkim na jeden problem. Po zainstalowaniu aktualizacji nie da się uruchomić komputera. Zamiast ekranu ładowania widać jedynie czarny ekran.

Zobacz także: Windows 10 ma już 700 mln aktywnych użytkowników

Problem na pewno nie dotyczy wszystkich. Wiele osób zapewnia, że ich PC-ty działają dobrze i z systemem nie dzieje się nic złego. Jednak zgłoszeń jest tak wiele, że nie można uznać problemu za znikomy. Z pewnością jest coś na rzeczy. Najprawdopodobniej źródłem problemów są dyski SSD Intela, ale nie wiadomo czy tylko one. Na szczęście jest rozwiązanie. Wystarczy włączyć komputer w trybie Zaawansowanego Uruchamiania i skorzystać z funkcji przywrócenia poprzedniej wersji systemu. Tylko czy tak duża aktualizacja, która była testowana przez wiele osób, powinna powodować takie problemy? Odpowiedź wydaje się oczywista.

Źródło: Neowin

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię