Strona głównaEsportSport ma nowego króla i jest nim streamer Fortnite’a

Sport ma nowego króla i jest nim streamer Fortnite’a

Nie, jeszcze nie zwariowałem. Tytuł jest całkowicie na poważnie. Naprawdę najpopularniejszym sportowcem w mediach społecznościowych jest streamer grający w Fortnite’a. Już pewnie domyślacie się o kogo chodzi.

Bleacher Report to aplikacja mobilna, która pozwala między innymi na sprawdzanie wyników oraz czytanie najciekawszych informacji ze świata esportu. Oprócz tego serwis zajmuje się również – przy pomocy Hookit – badaniem działalności sportowców w mediach społecznościowych. Do tej pory niekwestionowanym królem sociali był Cristiano Ronaldo. Jednak w kwietniu został on zdetronizowany i to przez kogo!

Według Bleacher Report w czwartym miesiącu 2018 roku Tyle ‘Ninja’ Blevins wygenerował więcej interakcji w mediach społecznościowych niż Cristiano Ronaldo. Pierwszy może pochwalić się wynikiem 150 mln, gdy gracz Realu Madryt osiągnął „zaledwie” 139 mln. Oczywiście nie oznacza to, że streamer jest popularniejszy od jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Daleki jestem od takich stwierdzeń. Jednak te dane pokazują nam, jaką mocą i jakimi zasięgami operują dzisiaj ludzie ze świata gamingu i esportu. Dotychczasowi celebryci muszą się z nimi liczyć.

Tyler ‘Ninja’ Blevins to prawdziwy fenomen ostatnich miesięcy. Były zawodowy gracz bije wszelkie rekordy Twitcha. W trakcie jednego z wywiadów przyznał nawet, że zarabia około 500 tys. dolarów miesięcznie. Na graniu w gry…

Źródło: Bleacher Report

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię