Strona głównaMobileAktualnościAmazon blokuje TikTok na telefonach pracowników

Amazon blokuje TikTok na telefonach pracowników

Firma Amazon oficjalnie poprosiła wszystkich swoich pracowników o wykasowanie aplikacji TikTok ze swoich telefonów służbowych. Jest to związane z obawami o bezpieczeństwo danych i możliwość przecieku.

Według informacji jakie przekazał New York Times Amazon zabronił korzystać pracownikom z aplikacji TikTok na telefonach służbowych i wszystkich urządzeniach wykorzystywanych do łączenia się z pocztą Amazon. Brak usunięcia aplikacji spowoduje, że z danego urządzenia pracownik nie będzie miał możliwości połączyć się ze swoją służbową skrzynką e-mail.

Zobacz: PlayStation 5 – tak będą wyglądały okładki gier na next-gena Sony

Tik-Tok jest ostatnio pod baczną obserwacją. Aplikacja, której właścicielem jest chińska firma technologiczna ByteDance, w zeszłym miesiącu została zablokowana w Indiach. Niedawno sekretarz ds. bezpieczeństwa USA stwierdził, że możliwe będzie zablokowanie dostępu do aplikacji w USA ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Zobacz: Quake Champions – update wprowadza nową mapę i skiny dla broni

Sam TikTok wycofał się z rynku w Hongkongu w poniedziałek. Powołując się na nowe prawo chińskie dotyczące bezpieczeństwa narodowego. Pomimo tego, że jest to chińska aplikacja to w Chinach nie można mieć do niej dostępu. Co więcej, firma przestała zatrudniać chińskich moderatorów i twierdziła, że żadne dane nie są przechowywane na serwerach w Chinach.

Amazon wyjątkowo pozwolił swoim pracownikom na przeglądanie TikToka w przeglądarce komputera. A wy korzystacie z TikToka?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceengadget
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię