Strona głównaGryAktualnościLuna – nowa usługa Amazona do grania w chmurze

Luna – nowa usługa Amazona do grania w chmurze

Amazon zaprezentował nową platformę streamingu gier o nazwie Luna. Wraz z usługą został wydany również dedykowany kontroler do gier.

Zaprezentowanie przez Amazon nowej platformy streamingu nie było wielkim zaskoczeniem. Plotki na jej temat krążyły od zeszłego roku. Wtedy jednak używano nazwy Tempo, sam kontroler wyciekł jeszcze przed prezentacją.

Zobacz: Xbox Series X – konsole trafiły do zagranicznych mediów

Nie jest jasne kiedy Luna zostanie wprowadzona na rynek. Na początku będzie dostępna na PC, Mac, Fire TV oraz iPhone i iPad. Po premierze ma trafić również wersja aplikacji na Android. Amazon twierdzi, że zainteresowani użytkownicy w USA mogą już dziś mogą poprosić o wczesny dostęp do usługi. Na razie nie ma żadnych informacji na temat dostępności usługi w innych krajach.

Pan Bezos wycenił nową usługę na 5,99$ miesięcznie, w fazie wczesnego dostępu. Abonament daje dostęp do kanału Luna Plus jednocześnie na dwóch urządzeniach i oferuje możliwość grania w 4K w 60 fps dla wybranych tytułów. Oczywiście obsługa będzie odbywała się przez AWS, czyli platformę Amazon.

Amazon Luna jakie gry?

Firma twierdzi, że docelowo będzie udostępniać ponad 100 gier. Tytuły dostępne od premiery to m.in. Resident Evil 7, Control, Panzer Dragon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID. Więcej tytułów ma zostać udostępnionych później. Amazon nawiązał również współpracę z Ubisoftem w zakresie konkretnego „kanału gier”, co opisuje tak:

Gracze, którzy subskrybują ten kanał będą mieli dostęp do ulubionych tytułów Ubisft w rozdzielczości do 4K, rogrywki mobilnej i dostępu do nowych tytułów takich jak Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6 i Immortals Fenyx Rising już od dnia ich premiery. To pierwszy z kanałów, na którym klienci będą mogli grać w tytuły swoich ulubionych twórców.

Luna będzie zintegrowana z Twitch. W środowisku Luna gracze zobaczą transmisję Twitch z gier w usłudze, a dzięki Twitch z koli będą mogli natychmiast rozpocząć grę na platformie Luna. W gry będzie można grać za pomocą klawiatury i myszy lub kontrolera Bluetooth. Dedykowany kontroler z obsługą Alexa będzie kosztował niecałe 50 dolarów.

Zobacz: PS5 – czy gry Bethesdy nadal będą pojawiać się na konsoli Sony?

Luna-Amazon-Controller

Kontroler Luna obsługuje technologię Alexa i łączy się bezpośrednio z chmurą, aby sterować grą. Dzieki konstrukcji z wieloma antenami ma priorytet w sieci WiFi co gwarantuje zminimalizowanie opóźnień. Według ekipy The Verge, która miała okazję przetestować usługę opóźnienia wynosiły od 17 do 30 milisekund na PC, Fire TV i Mac. Dzięki temu, że kontroler łączy się bezpośrednio z chmurą podczas gry będziemy mogli przełączać się z widokiem pomiędzy PC, telefonem i TV bez konieczności ponownego parowania urządzenia.

Tym samym Amazon stał się bezpośrednią konkurencją dla Google Stadia i xCloud.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię