Strona głównaWiadomościAmazon w Polsce? I to może już wkrótce

Amazon w Polsce? I to może już wkrótce

Temat polskiego Amazonu pojawiał się już wielokrotnie, jednak zwykle były to spekulacje. Tym razem wygląda jednak na to, ze w końcu doczekamy się polskiej wersji serwisu, a nie tylko tłumaczenia niemieckiego. Według nieoficjalnych informacji, może stać się to już wkrótce.

Reporterzy Gazety Wyborczej dotarli do informacji, z których wynika, że Amazon chce uruchomić polską wersje serwisu jeszcze w tym roku. Obecnie firma ma prowadzić bardzo zaawansowane rozmowy z Pocztą Polską. Jeżeli negocjacje pójdą pomyślnie to właśnie Poczta Polska będzie obsługiwać paczki Amazona na terenie Polski i Ukrainy. Według doniesień PP przeszła już testy jakościowe serwisu.

Zobacz: Policja zachęca do zgłaszania dzieci korzystających z Discorda i Kali Linux?

W tym przypadku jest o co grać, bo tort jest całkiem pokaźny. Polski runek e-handlu bardzo mocno się rozwija i obecnie jest wart ponad 50 miliardów złotych. Nic dziwnego, że Amazon ostrzy sobie pazurki.

Sytuacja może nieźle wstrząsnąć rynkiem, jest to także zagrożenie dla Allegro. Z kolei dla konsumentów jest to dobre rozwiązanie i szansa na poprawienie jakości usług obecnych platform zakupowych. Obecnie Allegro jest liderem na polskim rynku i dziesiątą największą platformą e-handlu na świecie. Jednak w porównaniu do potęgi Amazona nie może się równać.

Zobacz: Avast ma spore problemy. Chodzi o sprzedaż danych 100 mln użytkowników

Pamiętajmy, że Amazon to nie tylko platforma zakupowa, ale również subskrypcja Prime dająca dostęp do filmów, muzyki, promocji oraz szybszych dostaw.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię