Strona głównaWiadomościRozrywkaAmazon Prime Video pokaże ostatnie pełnometrażowe anime Evangelion

Amazon Prime Video pokaże ostatnie pełnometrażowe anime Evangelion

Amazon Prime Video ekskluzywnie pokaże nowe, pełnometrażowe anime Evangelion: 3.0+1.01 Thrice Upon a Time. Emisja ma wystartować 13 sierpnia, a wraz z nowym filmem, do serwisu trafią także niemal wszystkie poprzednie.

Pełnometrażowe anime Evangelion, zebrane pod wspólnym tytułem The Rebuild of Evangelion, od nowa przedstawiają historię z klasycznego serialu Neon Genesis: Evangelion, z lat 90. Sam serial był już obecny w platformach streamingowych, w tym na Netflix, gdzie można go oglądać od roku 2019. Filmy różnią się od serialu niektórymi elementami fabuły oraz dodaniem nowych postaci.

Evangelion Amazon Prime Video

Nabycie przez Amazona praw do filmów jest dość znaczące właśnie z racji kojarzenia Evangeliona głównie z Netflixem. Amazon udostępni filmy w ponad 240 krajach i dogra do nich ścieżkę dźwiękową w 10 językach. W “zestawie” tym jednak nie pojawi się film End of Evangelion, który jest częścią głównego kanonu i od dawna można go zobaczyć na Netflixie.

Zobacz: W tajwańskim kongresie zasiądzie cosplayerka i miłośniczka gier i memów

Filmy i serial opowiadają historię pilotów jednostek EVA, zasadniczo wielkich robotów. Piloci i ich maszyny stanowią ostatnią linię obrony przed “Aniołami” – (pozaziemskimi?) potworami, które chcą zniszczyć świat. Cechą charakterystyczną serii jest wplecenie w fabułę bardzo poważnych, dorosłych wątków, koncentrujących się wokół psychiki młodych pilotów. Serial i filmy są świetne i polecam je każdemu, nawet tym, którzy nie przepadają za anime.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechRadar
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię