Strona głównaWiadomościAmazon zmienia nazwę Twitch Prime na Prime Gaming

Amazon zmienia nazwę Twitch Prime na Prime Gaming

Prime Gaming, czyli nowa nazwa, jaką Amazon nadał usłudze Twitch Prime, ma bardziej precyzyjnie wskazywać jej cel – stworzonej dla graczy.

Twitch Prime jaki znaliśmy do tej pory znika. Amazon ogłosił dzisiaj, że jego usługa premium – Twitch Prime – będzie od tej pory znana pod nazwą Prime Gaming. Zmienia się tylko nazwa i logo – to co się za nimi kryje, pozostaje bez zmian. Tylko wszystko ma się jeszcze bardziej kojarzyć z Amazonem, stąd zmianie ulegnie także logotyp.

prime-gaming

Prime Gaming jest częścią Amazon Prime, nadal oferuje darmowe gry i przedmioty każdego miesiąca oraz odnawianą co miesiąc subskrypcję na Twitch, emotki i odznaki chatu. Tyle, że teraz nazwa lepiej się będzie wpasowywać w inne usługi Amazona, jak Prime Video czy Prime Reading. Nadal odcina się od nich Amazon Music, ale i to może się niedługo zmienić.

Oprócz ujednolicenia marek, nowa nazwa może wskazywać też na mocniejszy nacisk na gry w Amazonie. Już w 2014 roku Amazon miał ambitne plany wobec graczy – zaczęły się od przejęcia Twitcha. Jednak nie sposób nie zauważyć zmian na największej platformie do streamowania – szczególnie od czasu wybuchu pandemii. Inne kategorie, jakie znajdziemy na Twitchu to przecież Talk Shows, Podcasty, Sztuka, Rozmowy, Muzyka a nawet ASMR. Same rozmowy ogląda często kilkaset tysięcy osób. Może ktoś w siedzibie Amazona lub Twitcha poczuł, że trochę za daleko odsuwają się od gamingu i zmiana nazwy miała na nowo wzmocnić świadomość tego, gdzie są korzenie platformy. 

Zobacz: DrDisrespect – dlaczego dostał bana na Twitch?

Prime Gaming można zdobyć jako jeden z elementów Amazon Prime, za 13 dolarów miesięcznie lub 120 rocznie. Nowym użytkownikom przysługuje miesięczny, darmowy okres próbny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię