Strona głównaWiadomościHardwareAMD FidelityFX Super Resolution ma pojawić się na raz na wszystkich platformach...

AMD FidelityFX Super Resolution ma pojawić się na raz na wszystkich platformach AMD

Po czterech miesiącach od premiery swoich kart graficznych. Firma AMD powoli zaczyna wspominać o technice AMD FidelityFX Super Resolution, która ma być odpowiednikiem DLSS u NVIDII.

W trakcie prezentacji kart graficznych AMD Radeon RX 6700 XT firma AMD nie poruszała tematu AMD FielityFX Super Resolution, bardziej skupiła się na technologii Radeon Boost, która działa trochę podobnie do DLSS, ale jej efekty są o wiele gorsze, ponieważ obraz z rozdzielczości natywnej jest skalowany w dół, bez żadnego upskalowania. Dodatkowo Radeon Boost działa tylko w momencie ruchu postaci i im szybszy ruch tym obraz renderowany jest w niższej rozdzielczości, oczywiście mamy wpływ na efekt końcowy, ale sama technika musi zostać jeszcze dopracowana.

Z informacji, jakie za to zaprezentował Linus Sebastian wynika, że AMD przygotowuje się do wdrążenia tej techniki na swoje wszystkie platformy, włącznie z konsolami. Byłby to bardzo duży krok naprzód, pod względem technologicznym i wydajnościowym. Niestety nie był w stanie powiedzieć, kiedy to ma nastąpić. Pozostaje nam jedynie poczekać na rozwój wydarzeń i jak firma AMD będzie gotowa zaprezentować AMD FidelityFX Super Resolution to ocenić ich implementację i czy jest lepsza od DLSS.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię