Strona głównaWiadomościAMD już pracuje nad Vega 2.0, która ma konkurować z Nvidia Volta

AMD już pracuje nad Vega 2.0, która ma konkurować z Nvidia Volta

Dla nikogo nie powinien być zaskoczeniem fakt, że AMD już pracuje nad kolejną generacją kart graficznych Vega. Teraz firma zdradziła nieco więcej informacji na temat GPU, które mają konkurować z Nvidia Volta.

AMD na każdym kroku podkreśla, że karty graficzne z serii Vega mają nawiązać realną walkę z topowymi konstrukcjami Nvidii. Jeśli potwierdzą się plotki, to rzeczywiście może tak być. Co prawda Czerwoni nie chcą atakować Titana Xp, ale już konkurowanie z GTX 1080 Ti jest jak najbardziej możliwe. Ale na tym ofensywa się nie kończy. AMD ma plany na najbliższe 2 lata, które częściowo już poznaliśmy.

Kolejna generacja kart graficznych AMD to po prostu Vega 2.0. Na razie nie wiemy zbyt wiele na ich temat. Wiadomo, że producent wykorzysta ulepszony proces technologiczny 14 nm+. Z tego powodu należy spodziewać się nieco wyższych taktowań w porównaniu do pierwszej generacji Vega, a przy tym niższego zużycia energii. Jednocześnie nie powinniśmy oczekiwać znacząco wyższej wydajności. Ta najprawdopodobniej będzie wynikać tylko z wyższych zegarów, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku Radeonów RX 400 i RX 500.

Premiera kart graficznych Vega 2.0 ma mieć miejsce gdzieś w 2018 roku. Tak przynajmniej wynika z grafiki przedstawionej przez AMD. Jednak najważniejsze pytanie brzmi – czy ta generacja będzie w stanie konkurować z Nvidia Volta? Na to trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Volta będzie zupełnie nową generacją, więc można liczyć na skok wydajnościowy w porównaniu do Pascala. Tymczasem Vega 2.0 będzie zaledwie usprawnieniem w porównaniu do pierwszej generacji Vega. Z drugiej strony karty Czerwonych mogą być bardziej dopracowane, a przede wszystkim tańsze w produkcji, a przez to bardziej dochodowe. Czas pokaże, jak będzie w rzeczywistości.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię