Strona głównaWiadomościLife is Strange 2 w produkcji!

Life is Strange 2 w produkcji!

Po sukcesie finansowym pierwszej części gry zapowiedź Life is Strange 2 nikogo nie powinna dziwić. Przedstawiciele studia DOTNOD Entertainment nie zdradzili czy będzie to kontynuacja przygód nadgorliwej studentki fotografii bądź też nowa historia z innymi bohaterami.

3 miliony sprzedanych kopii Life is Strange to wynik, który zadowolił zarówno wydawcę jak i twórców gry. Narzekać na jakość gry nie mogli również gracze, bowiem ci na najpopularniejszych stronach recenzenckich wyrazili dla niej swój podziw, co nie miara opatrzony bardzo wysokimi ocenami. 8.6 punktu na metacritic i zdobyte 32. miejsce w rankingu gier wydanych w 2015 roku są jej świadectwem, toteż kwestią czasu było, kiedy Square Enix przeznaczy budżet na kolejną odsłonę.

Rozpoczęcie prac nad LoS 2 potwierdziły 3 osoby: Michel Koch, Raoul Barbeta, Luc Baghadousta. W udostępnionym filmie podziękowali „playerom” za miłe przyjęcie gry oraz za wszystkie wysłane do nich wiadomości, zdjęcia, etc. nawiązujące do powstałej produkcji. Po litanii podziękowań możemy usłyszeć od producenta wykonawczego, że Life is Strange 2 jest już szykowany.

Prace nad LoS 2 zaczęły się w momencie wydania protoplasty w wersji pudełkowej, a więc od ponad roku scenarzyści, programiści, graficy budują nową historię w gatunku przygodówki point & click. Niestety nic więcej nie wiemy czy będą nowe postacie, świat, na jakiej platformie zostanie wydana. W jednym z wywiadów twórcy przyznali, że pierwsza część została w całości zamknięta, więc całkiem możliwe, że otrzymamy kompletnie inną bajkę.

Źródło: wccftech.com gamespot.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię