Strona głównaWiadomościAMD nie pozwoliło ASRock sprzedawać kart graficznych w Europie

AMD nie pozwoliło ASRock sprzedawać kart graficznych w Europie

Niedawno firma ASRock zaprezentowała pierwsze karty graficzne w swojej ofercie. Są to modele oparte na układach Radeon RX 500. Jednak nie zobaczymy ich w Europie, ponieważ AMD nie udzieliło takiej zgody.

Plotki mówią, że firma ASRock postanowiła wkroczyć na rynek kart graficznych z powodu ogromnego zainteresowania ze strony górników. Niestety, producent niewiele skorzysta na dużym popycie, przynajmniej w Europie. AMD nie udzieliło ASRock pozwolenia na sprzedawanie kart na Starym Kontynencie, a prawdopodobnie także w Stanach Zjednoczonych. To spore rozczarowanie, ponieważ pierwsze testy były bardzo obiecujące i pokazały, że modele z serii Phantom Gaming mogą być dużą konkurencją dla MSI, Asusa i innych.

Skąd taka decyzja? Prawdopodobnie to inni partnerzy naciskali na AMD, aby zablokować nowe karty ASRock. W Europie konkurencja jest bardzo duża i nie chcieli stracić swoich udziałów w rynku. Jednocześnie w Azji karty graficzne Radeon nie są tak popularne, więc tam problem nie występuje. Na razie nie wiadomo czy zakaz dla ASRock jest tymczasowy, czy ostateczny. Pozostaje mieć nadzieję, że AMD w końcu ulegnie i wkrótce zobaczymy w Europie karty z serii Phantom Gaming.

Źródło: wccftech, TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię