Strona głównaWiadomościDedykowane karty graficzne Intela zobaczymy na CES 2019?

Dedykowane karty graficzne Intela zobaczymy na CES 2019?

Intel w pocie czoła pracuje nad dedykowanymi kartami graficznymi. Jest spora szansa, że konkurencję dla Nvidii i AMD po raz pierwszy zobaczymy już na targach CES 2019 w Las Vegas.

Nie jest tajemnicą, że Intel pracuje nad dedykowanymi kartami graficznymi, które mogłyby konkurować z GeForce’ami i Radeonami. W tym celu firma zatrudniła między innymi: Raję Koduriego – byłego już szefa Radeon Technolgies Group, Jima Kellera – człowieka odpowiedzialnego za Athlony i Ryzeny oraz Chrisa Hooka – głównego marketingowca kart graficznych AMD.

Wydawało się, że prace nad kartami potrwają jeszcze wiele miesięcy. Jednak serwis TweakTown dotarł do wiarygodnego – ich zdaniem – źródła, według którego premiera może odbyć się wcześniej niż wszyscy się spodziewali. Intel miał już zakończyć pierwszy i najważniejszy etap opracowywania nowych konstrukcji. Projekt ma być już na ostatniej prostej i firma ma się powoli szykować do światowej premiery. Pierwsze informacje na temat nowych kart mają pojawić się pod koniec roku, ale premiera miałaby mieć miejsce w trakcie targów CES 2019 w Las Vegas, które co roku odbywają się w styczniu.

Wejście Intela na rynek dedykowanych kart graficznych może być sporym wydarzeniem, także dla graczy. Jeśli Niebiescy zaprezentują konstrukcje zdolne do konkurowania z topowymi modelami Nvidii, to może dojść do sporego przetasowania. Najbardziej pokrzywdzone byłoby w tym AMD, które wciąż nie jest w stanie dotrzymać kroku swoim rywalom.

Powyższe informacje to jedynie plotki, więc nie należy uznawać ich za pewnik.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię