Strona głównaWiadomościHardwareAMD obiecuje, że zwiększy produkcję kart graficznych AMD Radeon RX 6000

AMD obiecuje, że zwiększy produkcję kart graficznych AMD Radeon RX 6000

Premiera kart graficznych AMD Radeon RX 6000 nie należała do najlepszych wydarzeń dla graczy. Rzeczywistość dosyć brutalnie się objawiła i okazało się, że firma AMD nie miała odpowiedniej liczby kart graficznych na premierę, co gorsze w kolejnych miesiącach sytuacja tylko się pogarszała.

Koniec pierwszego kwartału tego roku, to dla firm z branży IT moment przedstawienia wyników finansowych za pierwszy kwartał. A ten dla firmy AMD okazał się wyjątkowo udany, dział kart graficznych powiększył swój dochód o dobre 15% względem poprzedniego roku, jak do tego doszło, odpowiedź jest bardzo prosta. Aktualna sytuacja rynkowa z pandemią powoduje, że sprzedają się wszystkie karty graficzne. W zeszłym roku AMD musiało bardzo mocno walczyć z NVIDIĄ o to, żeby gracze chcieli kupować ich karty graficzne, w tym roku sytuacja stanęła na głowie i gracze po prostu kupują wszystko i zawyżonych cenach. Do tego dochodzi jeszcze bardzo silna pozycja kryptowalut i górnicy, którzy w zakupach kart graficznych w niczym nie ustępują graczom, mamy więc swoistą wojnę pomiędzy graczami i górnikami. Ponieważ zarówno jedni, jak i drudzy do swoich zastosowań potrzebują kart graficznych.

Czy sytuacja poprawi się i gracze dostaną swoje karty graficzne? Jest to wątpliwe, ponieważ w tym momencie główny fabrykant układów graficznych TSMC, pracuje już ze swoją stuprocentową wydajnością, a rynek się nie nasyca, tylko chce więcej. Więc spodziewamy się, że aktualny kryzys z dostępnością kart graficznych AMD przeciągnie się na przeszły rok, podobnie może być z NVIDIĄ, niezależnie od tego, co próbują przekazać nam firmy, że starają się zwiększyć produkcję i udrążnić cały proces.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię