Strona głównaWiadomościAMD pokazuje, jak Vega radzi sobie z grafiką 4K oraz 8K

AMD pokazuje, jak Vega radzi sobie z grafiką 4K oraz 8K

Wielkimi krokami zbliża się premiera kart graficznych AMD Vega. Wiele osób liczy, że Czerwoni w końcu będą w stanie nawiązać rywalizację na polu najwydajniejszych konstrukcji dla graczy. Jednak wcześniej AMD pokazuje nam, jak Vega radzi sobie z grafiką 4K i 8K.

W trakcie pokazu AMD zaprezentowało, jak karta z układem Vega radzi sobie z renderowaniem filmu w rozdzielczości 8K w programie Adobe Premier Pro CC 2017 oraz z tzw. post-procesem w rozdzielczości 4K w programie Radeon ProRender. Zastosowany model dedykowany był rozwiązaniom profesjonalnym. Nie zmienia to jednak faktu, że daje to pewien pogląd na możliwości w grach komputerowych.

Przy okazji AMD zdradziło kilka informacji na temat nowych kart graficznych. Premiera, o czym mówiło się już wcześniej, zaplanowana jest na drugi kwartał 2017 roku, więc powinna odbyć się najpóźniej pod koniec czerwca. Wiadomo także, że karty graficzne będą wykorzystywać pamięci HBM2, które są szybsze od GDDR5 i GDDR5X. Czerwoni obiecali również nowy silnik renderujący grafikę, który ma poprawić jakość obrazu, ale też wydajność.

Nie od dzisiaj się mówi, że najwydajniejsza karta AMD Vega ma być konkurencją dla GTX 1080. Problem polega na tym, że w ofercie Nvidii są już karty GTX 1080 Ti oraz Titan Xp, które są jeszcze szybsze. Poza tym Zieloni zamierzają przyspieszyć premierę serii GTX 2000, która musi być jeszcze wydajniejsza od aktualnej. A to oznacza, że AMD znowu tylko goni konkurencję, a nie wyznacza trendy. To jednak zupełnie luźne przemyślenia, które nie muszą być zgodne z prawdą. Więcej dowiemy się już do debiucie AMD Vega.

Źródło: PCWorld

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię