Strona głównaWiadomościHardwareAMD potwierdza mobilny Radeon RX 6600M otrzyma rdzeń Navi 23 XM

AMD potwierdza mobilny Radeon RX 6600M otrzyma rdzeń Navi 23 XM

Oficjalnie AMD jeszcze nie zaprezentowało układów graficznych Radeon RX 6600M, ale dociekliwi użytkownicy znaleźli informację o nich w najnowszych sterownikach.

Mobilne układy graficzne są bardzo mocno zdominowane przez NVIDIĘ, ale AMD nie zamierza się poddawać. Dlatego w tej generacji kart graficznych. Zarząd postanowił przystąpić do śmielszej ofensywy na tym polu.

Jednym z zapowiedzianych układów graficznych jest właśnie AMD Radeon RX 6600M wykorzystujący rdzeń Navi 23. Model ten skierowany jest do mniej wydajnych laptopów dla graczy, ale jednocześnie ma pozwalać na komfortową rozgrywkę w rozdzielczości 1080p. Co oznacza komfortowa rozrywka dla  graczy, każdy może ją trochę inaczej zdefiniować, ale przyjmuje się, że jest to możliwość grania w 60 kl./s.

Dokładna specyfikacja rdzenia Navi 23 nie jest jeszcze znana, ponieważ z jednych doniesień dostaliśmy informację, że rdzeń ma się składać z 2048 procesorów strumieniowych, a z doniesień Notebookcheck podobno ten rdzeń ma składać się z 1792 procesorów strumieniowych. Rdzeń graficzny do swojej dyspozycji ma mieć 4 lub 8 GB pamięci GDDR? (6), działającej z przepustowością 12 Gbps i szyną 128-bit, co daje szybkość około 225 GB/s.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię