Strona głównaWiadomościHardwareAMD Ryzen 7 5700U i AMD Ryzen 5 5500U dostrzeżone w Geekbench

AMD Ryzen 7 5700U i AMD Ryzen 5 5500U dostrzeżone w Geekbench

Dwa do tej pory niewydane procesory AMD Ryzen 7 5700U i AMD Ryzen 5 5500U pojawiły się w bazie wyników popularnego programu testującego Geekbench.

Obydwa procesory bazują na architekturze Zen2 o nazwie kodowej Lucienne. Jak sugerują różne plotki, nowe procesory o bardzo niskim poborze mocy serii Ryzen 5000U mają korzystać z dwóch różnych rodzai APU, które wykorzystują dwie różne architektury Zen2 (Lucienne) oraz Zen3 (Cezanne)

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie APU wykorzystujące rdzenie Zen2, jest głównie dostarczane przez AMD do producentów laptopów i to one będzie głównie instalowane w ultra niskonapięciowych laptopach. Specyfikacje procesorów zamieszczamy poniżej

AMD Ryzen 7 5700U składa się z 8 rdzeni i 16 wątków, maksymalna częstotliwość pojedynczego rdzenia to 4,3 GHz. To APU w porównaniu ze swoim poprzednikiem (Renoir) ma dodatkowo włączoną obsługę SMT (czyli HT dla procesorów AMD) oraz taktowanie rdzenia zostało podniesione o 200 MHz. Co więcej, GPU otrzymało jedną jednostkę obliczeniową (CU – compute unit) więcej, teraz posiada ich osiem.

AMD Ryzen 5 5500U do swojej dyspozycji ma 6 rdzeni oraz 12 wątków, to APU też otrzymało obsługę SMT, ale jego taktowanie pozostało bez zmiany to nadal 4,0 GHz. GPU też otrzymało dodatkową jednostkę obliczeniową CU. Spodziewamy się, że ujrzymy je w lutym na targach elektroniki użytkowej CES 2021.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię