Strona głównaWiadomościAMD Vega ma konkurować z GTX 1080 Ti oraz Titan Xp?

AMD Vega ma konkurować z GTX 1080 Ti oraz Titan Xp?

Don Woligroski z AMD, w trakcie sekcji pytań i odpowiedzi, dał pewien wgląd na to, jak może prezentować się wydajność AMD Vega. Wiele wskazuje na to, że najwydajniejsza karta Czerwonych będzie w stanie konkurować z GTX-em 1080 Ti oraz Titanem Xp.

Od dawna mówiło się, że topowa karta AMD Vega ma konkurować z GTX-em 1080. Jednak od tamtego czasu zadebiutowały wydajniejsze modele GTX 1080 Ti oraz Titan Xp. Wiele osób zastanawiało się, co w takiej sytuacji zrobią Czerwoni. Jeśli rzeczywiście Vega, pod względem wydajności, byłaby na poziomie modelu GTX 1080, to byłoby nieźle, ale jednak wciąż gorzej od Nvidii. Okazuje się jednak, że może być nieco lepiej niż większość osób się spodziewało.

W trakcie sesji Q&A Don Woligroski z AMD został zapytany o wydajność Vega w porównaniu właśnie do GTX 1080 Ti oraz Titan Xp. – Wydajność Vega w porównaniu do GoForce’a GTX 1080 Ti oraz Titan Xp prezentuje się naprawdę nieźle – powiedział pracownik AMD. Odpowiedź nie jest zbyt szczegółowa, ale daje pewien wgląd na to, czego należy się spodziewać. Wiemy, że wydajność Vega będzie porównywalna lub chociaż zbliżona do dwóch najwydajniejszych kart z portfolio największego konkurenta, czyli Nvidii. A to już samo w sobie jest dobrą informacją.

Miejmy nadzieję, że tym razem AMD „dowiezie”. Obietnice w przypadku Ryzenów też były duże, a okazało się, że w grach jednak przygrywają z konstrukcjami Intela. Oby sytuacja nie powtórzyła się w przypadku Vegi. Co prawda nie spodziewać się najwydajniejszej karty na rynku, ale jeśli moc obliczeniowa będzie zadowalająca w porównaniu do ceny, to jest szansa na sukces.

Źródło: Guru3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię