Strona głównaWiadomościHardwareAMD wraz z nowymi procesorami zmienia podstawkę procesora na AM5 (LGA1718)

AMD wraz z nowymi procesorami zmienia podstawkę procesora na AM5 (LGA1718)

Podstawka AM4 w procesorach AMD to już przeszłość, nowe procesory AMD Raphael i Genoa otrzymają nową podstawkę AM5, która będzie wykonana w standardzie LGA, jak w procesorach Intela.

Zmiana podstawki procesora przez AMD to naturalna kolej rzeczy, ponieważ nowe gniazdo oferuje większą liczbę pinów połączeniowych pomiędzy procesorem a płytą główną. Dla większości jednak największą zmianą będzie brak pinów na procesorze, od teraz będą znajdowały się w gnieździe procesora, jak w przypadku procesorów Intela.

Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni, że to AMD jako pierwsze w swoich produktach integruje najnowsze technologie. W nowych procesorach AMD wykorzystujących rdzenie Zen4 Genoa (Epyc) otrzymamy wsparcie dla pamięci dwukanałowej DDR5, ale już standard PCI Express Gen 5, będzie zarezerwowany tylko dla procesora serwerowego Genoa, a wersje konsumenckie zostaną przy standardzie PCI Express Gen 4.

Premiera procesorów AMD Raphael dla użytkowników domowych wcześniej była zapowiedziana na koniec roku 2022, ale biorąc pod uwagę szybką premierę procesorów Intel Alder Lake-S, które będą wykorzystywały zarówno DDR5, jak i PCIe 5. Wiemy z niepotwierdzonych źródeł, że premiera procesorów AMD została przyspieszona na początek 2022.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię