Strona głównaWiadomościAMD zapowiada też małego Radeona RX Vega Nano

AMD zapowiada też małego Radeona RX Vega Nano

AMD ma bardzo pracowity weekend. Firma zaprezentowała nowe procesory Threadripper oraz dwie konsumenckie karty graficzne Radeon RX Vega. A w sumie to trzy, bo nie można też zapominać o Radeonie RX Vega Nano!

Na temat samej karty nie wiemy zbyt wiele. Na pewno jest to model dużo mniejszy od standardowych Radeonów RX Vega. Najprawdopodobniej ma nieco ponad 13-14 cm długości i zajmuje zaledwie jeden slot we wnętrzu komputera. Obudowa została wykonana z takie samego materiału, co limitowane wydanie RX Vega 64, czyli szczotkowanego aluminium. Radeon RX Vega Nano ma też trzy pełnowymiarowe złącza DisplayPort oraz jedno HDMI.

Nie jest to pierwsza tego typu karta w ofercie AMD. Na podobny zabieg Czerwoni zdecydowali się w przypadku architektury Fiji. To właśnie wtedy do sprzedaży trafił model Radeon R9 Nano, który był prawdziwym królem wydajności w małych komputerach. Jest spora szansa, że teraz ten sukces zostanie powtórzony. Niestety, na ten moment nie wiemy nic o specyfikacji, cenie lub nawet przewidywanej dacie premiery. Wszystkiego dowiemy się w swoim czasie.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię