Strona głównaWiadomościAsus zapowiedział już własne karty Radeon RX Vega 64

Asus zapowiedział już własne karty Radeon RX Vega 64

Firma Asus zapowiedziała, że na początku sierpnia do sprzedaży trafią dwie nowe karty graficzne z serii Radeon RX Vega 64. Mają mieć autorską płytkę PCB, chłodzenie z trzema wentylatorami oraz podwyższone taktowania.

Do sprzedaży mają trafić dwa modele kart graficznych. Pierwszym będzie ROG Strix RX Vega 64 OC z podniesionymi taktowaniami w porównaniu z wersjami referencyjnymi. Drugi egzemplarz to Asus ROG Strix RX Vega 64, który również będzie miał wyżej ustawione taktowania w porównaniu do referentów, ale tylko minimalnie. Oczywiście taktowania nie są póki co znane, ale w trybie Boost można spodziewać się około 1650-1700 MHz dla rdzenia graficznego.

Obie karty będą miały zmodyfikowane płytki PCB oraz potężne, 3-slotowe systemy chłodzenia z aż trzema wentylatorami. Chociażby z tego powodu można spodziewać się zasilania z aż dwóch 8-pinowych wtyczek. Asus zapewnia, że nowe Radeony będą budowane z wykorzystaniem komponentów Super Alloy Power II oraz procesu Auto-Extreme, który ma zapewniać najwyższą jakość wykonania. Nie zabraknie też elementów charakterystycznych dla modeli gamingowych, czyli chociażby podświetlenia diodami LED, obsługiwanego przez Asus Aura RGB LED.

Ceny nie są jeszcze znane, ale skoro model referencyjny ma kosztować 499 dolarów, to w przypadku wersji Asusa można spodziewać się kwoty około 599 dolarów.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię