Strona głównaWiadomościHardwareAMD potwierdza – procesory Zen 3 i grafiki RDNA2 jeszcze w tym...

AMD potwierdza – procesory Zen 3 i grafiki RDNA2 jeszcze w tym roku

AMD oficjalnie potwierdziło, że jeszcze w tym roku zadebiutują procesory z architekturą Zen 3 oraz karty graficzne z architekturą RDNA2.

W trakcie omawiania wyników finansowych za pierwszy kwartał 2020 roku AMD oficjalnie potwierdziło, że jeszcze w tym roku zadebiutują nowe produkty z ich portfolio. Do końca roku ma sklepowych półkach mają pojawić się procesory wykorzystujące architekturę Zen 3 oraz karty graficzne RDNA2. Niestety, póki co nie poznaliśmy żadnych szczegółów.

W przypadku procesorów Zen 3 wiemy jedynie, że do sprzedaży trafią modele z serii EPYC (Milan), Ryzen (Vermeer) oraz Ryzen, ale w wersji mobilnej (Cezanne). Wszystkie mają być produkowane z wykorzystaniem ulepszonej litografii 7 nm (N7P lub N7+).

Jeśli chodzi o karty graficzne, to tak naprawdę wiemy jeszcze mniej. Jedynymi do tej pory potwierdzonymi produktami z architekturą RDNA2 są konsole nowej generacji – Xbox Series X oraz PlayStation 5. Jeśli chodzi o tegoroczną premierę, to prawdopodobnie chodzi o modele dedykowane z serii Radeon RX oraz Radeon Pro. Możemy być też pewni, że będą one obsługiwać DirectX 12 Ultimate, a prawdopodobnie także technikę śledzenia promieni, czyli ray tracing.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię