Strona głównaGryAktualnościAmong Us - fan pokazuje gameplay typu IQ 200

Among Us – fan pokazuje gameplay typu IQ 200

Fan Among Us pochwalił się sprytnym planem, w którym wykorzystał brak chatu głosowego w publicznym lobby, by rozegrać świetną partię jako Impostor.

Publiczne lobby w grach z reguły składają się z ludzi, którzy nie znają się nawzajem, co idealnie sprawdza się w grach takich jak Among Us. Z racji, że Impostorzy muszą wspólnie pracować aby oszukać Crewmate’ów, a Ci drudzy muszą odkryć kłamstwa Impostorów, fakt, że gracze nie znali się wcześniej i nie mają na czym z góry oprzeć swoich przemyśleń, nadaje grze dodatkowego smaczku.

Zobacz: Among Us – za darmo

Gracz PhantomHylian pokazał na Reddicie jak można wykorzystać te fakty, by zabezpieczyć wygraną jako Impostor. Gdy przypadkowo zabił kogoś na oczach członka załogi, obrócił całą sytuację na swoją korzyść. Oskarżył świadka, że ten jest drugim Imopostorem. Oskarżony, z racji, że był kompletnie nowy w grze, nie wiedział, że Impostorzy powinni omijać oskarżanie o zabójstwa swoich “partnerów w zbrodni”. Cała sytuacja sprawiła, że załoga stała się niesamowicie podejrzliwa wobec innych członków swojej ekipy i zaczęto wyrzucać jednego po drugim. To doprowadziło do wygranej Impostorów. 

Wszystko dzięki brakowi znajomości stylu gry konkretnej osoby. Oskarżający nie mógł wybronić się przed sprytnym zagraniem Impostora. Gdyby członkowie załogi wcześniej wiedzieli jak gra ich niewinny kolega, pewnie nie uwierzyliby w oskarżenie, że jest impostorem, a on sam wiedziałby jak się zachować w tej niecodziennej sytuacji. Wiedzieliby też czy jest zdolny aż tak namieszać i zapomnieć, że nie powinien zgłaszać innych Impostorów.

A czy w Waszych rozgrywkach doszło do jakiś niecodziennych akcji?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię