Strona głównaWiadomościAnatomicznie poprawny model kobiecego ciała wywołał aferę wśród graczy

Anatomicznie poprawny model kobiecego ciała wywołał aferę wśród graczy

Żyjemy w dziwnych czasach, w których anatomicznie poprawne modele zaczynają przeszkadzać wielu osobom. Przekonali się o tym twórcy gry PlayerUnknown’s Battlegrounds, którzy musieli wręcz za to przepraszać. To piękny przykład hipokryzji.

Cała sprawa dotyczy damskich postaci w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds na serwerach testowych, które – zdaniem niektórych graczy – są zbyt dokładne anatomicznie. Chodzi konkretnie o tzw. „cameltoe”. Nie wiem czy termin ten ma swój odpowiednik w języku polskim, ale można go w skrócie opisać jako sytuację, w której na obcisłych ubraniach uwypuklają się kształty intymnych części ciała. Tak też się stało z damskimi postaciami w PUBG, które – ubrane w samą bieliznę – miały wyraźny „cameltoe”.

Jasne, można się kłócić czy to potrzebne. Można się zastanawiać czy anatomiczna dokładność jest wymagana w tego typu grach. Podobna dyskusja pojawiła się już przy okazji Conan Exiles. Mam z tym wszystkim jednak jeden bardzo poważny problem. Rozumiałbym, gdyby „cameltoe” przeszkadzał w grze dla dzieci lub platformówce pokroju Raymana czy też Mario. Ale w grze, w której chodzi o zabicie wszystkich osób znajdujących się na mapie? W grze, w której można rozjeżdżać przeciwników? W grze, która opiera się na broni palnej i przetrwaniu? Ja przepraszam bardzo, ale bądźmy poważni. Czepianie się anatomicznej poprawności w PUBG, to najczystszy przejaw hipokryzji. A jeśli ktoś jest za młody na takie widoki, to nie powinien w ogóle grać w produkcję Bluehole.

Głos w całej sprawie zabrał Brendan Greene, którzy na Twitterze postanowił wyjaśnić całą sprawę. Wyjawił on, że te części ciała zostały stworzone przez podmiot zewnętrzny i są w użyciu od prawie 2 lat. Pomimo tego deweloper zdecydował się usunąć „wrażliwe elementy”. Znikną one przy okazji premiery pełnej wersji gry, która przewidziana jest na 20 grudnia tego roku.

Jak tak dalej pójdzie, to niektórzy zaczną się czepiać, że postacie damskie mają piersi. I kto wtedy będzie grał w Tomb Raidera? 😉

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię