Strona głównaGryAktualnościAnno 1800: Rekordowa sprzedaż pomimo niedostępności gry na Steam

Anno 1800: Rekordowa sprzedaż pomimo niedostępności gry na Steam

Mówi się, że psy szczekają, a karawana jedzie dalej i wygląda na to, że po raz kolejny sentencja sprawdza się w życiu codziennym. Ubisoft notuje rekordowe wyniki sprzedaży najnowszej odsłony serii Anno pomimo niedostępności tytułu za pośrednictwem Steam.

Anno 1800 można było zamawiać za pośrednictwem Steam wyłącznie do dnia premiery. Obecnie gra dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem Uplay oraz Epic Games Store. To jednak nie wpłynęło na sprzedaż tytułu. W pierwszym tygodniu po premierze gra sprzedawała się czterokrotnie lepiej niż poprzednia cześć Anno 2205 w takim samym okresie. Ubisoft niestety poza chwaleniem się nie podał konkretnych liczb i wyników sprzedaży. Jednak firma bardzo sobie chwali współpracę z Epic.

Ubisoft udostępnił również kilka ciekawych statystyk dotyczących gry:

  • Populacja wszystkich miast założonych przez graczy wynosi niemal 7 miliardów, czyli tyle ile obecnie w rzeczywistości jest mieszkańców na Ziemi.
  • Zasiedlone zostało 3,2 miliona wysp.
  • Gracze zbudowali już ponad 10 milionów statków oraz przygotowali ponad miliard pól uprawnych

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceUbisoft
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

2 KOMENTARZE

  1. Skończcie pisać te bzdury, bo gra sprzedała się tak dobrze praktycznie tylko dlatego, że przez kilka dni można ją było zamówić na Steam. Ludzie się rzucili i sprzedało się prawie milion egzemplarzy na tej platformie:

    https://steamspy.com/app/916440

    Biorąc pod uwagę, że według doniesień Ubisoftu stworzono 8m statków oraz to, że w ciągu jednej rozgrywki w tej grze jesteśmy w stanie stworzyć spokojnie nawet 4 statki to wersja Steam stanowi znacząca większość.

    • Od 500 tys. do 1 mln – jak podaje SteamSpy – to nie jest to samo, co 1 mln. To po pierwsze. Po drugie, można stworzyć 4 statki, co nie znaczy, że każdy stworzył. Równie dobrze średnia może wynosić 2-3 statki na grę, co oznaczałoby 2,5-1,67 mln graczy (przy 10 mln wysp). Nie dopasowuj statystyk pod swoją teorię 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię