Strona głównaWiadomościAOC AG271UG. Szerokie okno na gry w 4K

AOC AG271UG. Szerokie okno na gry w 4K

27-calowy monitor od AOC to gamingowy majstersztyk. To technologicznie zaawansowana maszyna pozwalająca przenieść się w świat wirtualny.

Komputer bez monitora byłby tylko urządzeniem niepotrzebnie pochłaniającym energię. Dopiero w momencie połączenia mocy obliczeniowej jednostki i obrazu, otrzymać można centrum rozrywki. Rozrywka tym lepsza im „większa”, dlatego też powinniśmy lokować swoje złoto w monitory o względnie dużych przekątnych mających za sobą najnowocześniejszą technologię.

Tu za wzór posłuży AOC AG271UG. 27 cali uzbrojono w matrycę IPS o rozdzielczości 4K (3840 x 2160). W środowisku monitorów reprezentuje boskie proporcje obrazu 16:9, dzięki czemu nie ma mowy o upierdliwym skalowaniu. Dobrze rokuje również jego jasność podświetlenia na poziomie 300 nitów. Kolorki winny być naturalne i bardzo zbliżone do palety barw wykorzystywanych przez najsłynniejszych malarzy. Odświeżanie mogłoby być trochę lepsze, ale 60 Hz jest często implementowane dla tego typu ekranów, więc nie będziemy robić z tego greckiej tragedii.

W ramach zadośćuczynienia monitor szybko przetworzy obraz z GPU (czas opóźnienia 4 ms) i obsłuży od groma istotnych dla gracza technologii, w tym G-SYNC, która w tandemie z wydajną kartą graficzną, zapobiegnie nieprzyjemnemu rozrywaniu obrazu w trakcie dynamicznej rozgrywki. Towarzyszą jej Shadow Control, będące obrońcą na straży rozświetlania ciemnych scen w grach. Ponadto Flicker Free i Low Blue Light zapewnią ochronę przed migotaniem obrazu oraz ograniczą emisję niebieskiego światła, które negatywnie wpływa na receptory wzroku.

Co do osprzętu warto wspomnieć o takich dodatkach jak: wieszak na słuchawki, który potrafi transformować się tak, aby nie rzucać się w oczy, port USB 3.0 pozwalający przeprowadzić operację ładowania urządzeń mobilnych. Znajdziemy tu też dziurkę na mikrofon i zestaw słuchawkowy. Dodatkową funkcją AOC AG271UG jest możliwość dopasowania pozycji ekranu względem naszych patrzysk. Pion i poziom mają swoje ograniczenia w stosunku do regulacji kąta obrotu (pivot i swivel), lecz ostateczne ustawienie powinno zadowolić zarówno tych, którzy zamierzają powiesić monitor na standardzie VESA 100 x 100, a także miłośników przybiurkowych konstelacji.

Wadą może być to, że ciągnie trochę energii, bo aż 50W, ale powiedzmy sobie szczerze, że jest to wspólny problem większych ekranów. Cena ostateczna za AOC AG271UG wynosi 3500 zł brutto bez jednej złotówki. Zapolować na niego będziemy mogli już w kwietniu. Przedtem upewnijmy się tylko czy nasza karta graficzna obsługuje interfejs DsiplayPort lub HDMI.

Źródło: aoc

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię