Strona głównaWiadomościOd zera do komputera. PC Building Simulator nauczy Cię poprawnie składać peceta

Od zera do komputera. PC Building Simulator nauczy Cię poprawnie składać peceta

Program umożliwiający złożenie jednostki komputerowej to coś, na co nie można było się przygotować. PC Bulding Simulator może skraść serca wielu miłośnikom blaszaków.

Jeśli zastanawiacie się, jak zamontować kartę graficzną na płycie głównej lub jak połączyć kilka układów w trybie SLI, to przejdźcie na stronkę mcintyre.itch.io/pc-building-simulator. Jest tam do pobrania aplikacja, która symuluje konkretne przykłady instalacji podzespołów komputera w wirtualnym świecie. Dzięki niej możemy złożyć całą jednostkę od samych podstaw. Każda występująca tu część komputera ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, więc na liście dostępnych urządzeń odnajdziemy np. popularne procesory czy karty graficzne wyprodukowane przez Intela oraz AMD.

Projekt PC Building Simulator jest dziełem jednego człowieka o imieniu Claudio. Ów programista pochodzący z Rumunii miał w zamiarze stworzyć grę, która pomogłaby osobom mniej obeznanym ze sprzętem komputerowym, samodzielnie złożyć i podłączyć wszystkie elementy komputera. W tym celu stworzył środowisko wirtualne, które nie odbiega od standardów pracy serwisanta. Po uruchomieniu wyskoczy nam warsztat pracy, biurko i metalowa pusta jednostka, którą możemy rozbudować i przetestować względem kompatybilności urządzeń.

Na tle innych kuriozalnych pomysłów, PC Building Simulator jest czymś naprawdę świeżym i innowacyjnym. Autor wciąż modyfikuje aplikację, bowiem jest to dopiero wstępna wersja programu. Miejmy tylko nadzieję, że finalna wersja projektu zakończy się na formie edukacyjnej, pomijając wszelkie „rozrywkowe” ulepszenia, tu np. wypełnianie misji i otrzymywanie za nich punktów, bowiem wtedy praktyczną naukę składania komputera zastąpi emocjonująca rozgrywka.

Źródło: techspot.com, digitaltrends.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię