Strona głównaWiadomościAOC przedstawia dwa nowe monitory PDS241 i PDS271. Mają niepowtarzalny styl i...

AOC przedstawia dwa nowe monitory PDS241 i PDS271. Mają niepowtarzalny styl i kilka ciekawych udogodnień

Duży ekran, Full HD i atrakcyjne wzornictwo. Czegoż więcej można oczekiwać od dobrego monitora do grania i oglądania?

AOC zdążył nas przyzwyczaić do tego, że zajmuje się produkcją monitorów odbiegających wyglądem od standardowych wyświetlaczy. Kolejny raz w sprzedażowym resume pojawią się dwa bliźnioczo podobne do siebie modele wyróżniające się dobrymi parametrami oraz wyjątkowym kształtem. Ich premiera zaplanowana jest już na czerwiec, więc sprawdźmy jakież to technologie upakowano pod wąską obudową ekranu.

Zarówno PDS241 i PDS271 cechuje matryca IPS o rozdzielczości Full HD. W 24- i 27-calowych monitorach poziom odświeżania zamknięto w 60 Hz, wartość jasności podświetlenia w 250 nitach, a czas reakcji w 4ms. Są to wartości niezbyt wysokie, lecz do przyjemnego grania wystarczające. Ponadto w obydwu modelach zawarto stosowne do zagrywek komputerowych ekranowe technologie. System Flicker Free zapobiegnie migotaniu obrazu, a Low Blue Light dodatkowo ochroni nasze oczy od niemiłego dla receptorów wzroku niebieskiego światła.

   

Design nowych monitorów AOC nie jest dziełem przypadku. Modele PDS241 i PDS271 powstały przy udziale projektantów ze Studio F.A. Porshe. O ile klasyczny wygląd nóg i obudów ekranu przewija się przez większość dostępnych na rynku monitorów, to identycznych modeli względem serii AOC PSD nie odnajdziemy. Przednią część ekranu obejmuje praktycznie bezramkowa obudowa o szerokości 5,2 mm. Lecz o ich oryginalnej fizjonomii świadczy zastosowana tu asymetryczna stopa. Obudowa ekranu pozbawiona jest wejść komunikacyjnych. Do podłączenia zasilania i przewodu odbierającego sygnał wideo zainstalowano w metalowej stopie wejście na wtyczkę do połączenia z zewnętrznym adapterem. Ów „przejściówka” ma tylko dwa, gniazda – do połączenia z siecią elektryczną i wejście HDMI.

Jak było wspomniane wcześniej, producent zamierza wypuścić na rynek oba modele już w czerwcu. Za wersję 24-calową zapłacimy 949 zł, a za jego większy odpowiednik 1289 zł.     

Źródło: aoc

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię