Strona głównaWiadomościHardwareMarka Aorus wchodzi na rynek monitorów dla graczy

Marka Aorus wchodzi na rynek monitorów dla graczy

Aorus to submarka Gigabyte’a, która stworzona została z myślą o najbardziej wymagających graczach. W jej ofercie znajdują się płyty główne, karty graficzne, laptopy, a teraz także monitory. Firma zaprezentowała pierwsze modele.

Jednym z pierwszych monitorów marki jest Aorus F127Q. Jest on wyposażony w 27-calowy panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Maksymalne odświeżanie to 165 Hz przy wsparciu dla techniki AMD FreeSync. Producent chwali się też szybkim czasem reakcji na poziomie 1 ms, ale prawdopodobnie był on mierzony między odcieniami szarości. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że realny czas reakcji jest nieco gorszy. Ale nie ma w tym nic złego. Przy odświeżaniu 165 Hz obraz zmienia się co 6 ms, więc taki wynik jest w pełni wystarczający.

Aorus F127Q wykorzystuje 10-bitowy (8-bitowy+FRC) panel IPS z kątami widzenia na poziomie 178 stopni w pionie i poziomie. Według producenta w 95 procentach pokrywa paletę barw DCI-P3, która jest dużo szersza od standardowego sRGB. Przede wszystkim ma więcej odcieni zielonego i czerwonego, co przekłada się na bardziej realistyczne barwy na ekranie. Oczywiście nie brakuje też obsługi HDR, czyli szerokiego zakresu tonalnego. Maksymalna jasność to 350 cd/m2, a kontrast statyczny wynosi 1000:1. Monitor ma dwa złącza HDMI 2.0 i jedno DisplayPort 1.2.

Monitor w Stanach Zjednoczonych kosztuje w tym momencie 549,99 dolarów. Według aktualnego kursu daje to kwotę około 2150 zł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię