Strona głównaGryAktualnościApex Legends – darmowy battle royale w świecie Titanfall wygląda rewelacyjnie

Apex Legends – darmowy battle royale w świecie Titanfall wygląda rewelacyjnie

Przez 2 lata Respawn Entertainment udawało się utrzymywać w tajemnicy grę Apex Legends. Dopiero dzień przed oficjalną premierą pojawiły się pierwsze plotki. Były one zgodne z prawdą, bo wczoraj wieczorem, równo o 21:00 czasu polskiego produkcja zadebiutowała i wygląda bardzo ciekawie.

Apex Legends to gra z gatunku Battle Royale. Całość dzieje się w uniwersum Titanfalla, ale nie uświadczycie tutaj wielkich robotów. Pomimo tego jest niezwykle ciekawie, bo twórcy nie poszli w ślady innych produkcji z tego gatunku. Zamiast tego postawili na nowe pomysły. Jednym z najciekawszych są postacie z odmiennymi umiejętnościami. Aktualnie mamy do wybory 8 herosów o różnych umiejętnościach i charakterach:

  • Banglore – zawodowy żołnierz,
  • Bloodhound – technologiczna tropicielka,
  • Caustic – toksyczny myśliwy,
  • Gibraltar – pancerna forteca,
  • Lifeline – medyk bojowy,
  • Mirage – holograficzny mistyfikator,
  • Pathfinder – zwiadowca frontowy,
  • Wraith – międzywymiarowa wojowniczka

Pewnego rodzaju urozmaiceniem jest również sam system rozgrywania meczów. W Apex Legends nie da się grać w pojedynkę. Wszystkie potyczki rozgrywane są w 3-osobowych drużynach (jeśli gracie solo, to gra dobierze Wam innych graczy), a o miejscu zrzutu decyduje lider zespołu. Dzięki temu ekipa nie rozdziela się już na początku gry.

Grę już w tym momencie możecie pobrać za darmo na PC (Origin), PS4 oraz XOne. Producenci zapewniają, że nie jest to produkcja pay 2 win. W grze co prawda są mikropłatności, ale dotyczą one tylko kosmetycznych zmian, czyli skinów. Pierwszy sezon ruszy w marcu i wtedy też będzie można nabyć Battle Pass.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię