Strona głównaGryAktualnościApex Legends bije kolejne rekordy popularności. Gra rozwija się szybciej niż jej...

Apex Legends bije kolejne rekordy popularności. Gra rozwija się szybciej niż jej największy konkurent

Apex Legends konsekwentnie buduje swoją przewagę nad Fortnite. Właśnie pobity został kolejny kamień milowy – 50 milionów graczy, przyciągniętych w ciągu miesiąca od premiery.

Takim wynikiem pochwalił się Vince Zampella, CEO Respawn Entertainment. Dla porównania Fortnite taką liczbę graczy zanotował dopiero po ponad 4 miesiącach. Apex już od samego początku wzbudzał ogromne zainteresowanie graczy. Pierwszego dnia od premiery na serwerach bawiło się 2,5 miliona graczy, po 72 godzinach było to już 10 milionów, a pod koniec 1. tygodnia – 25 milionów.

Vince pochwalił się też innymi, ciekawymi liczbami. Według statystyk gracze wykorzystali w tym czasie 158 milionów finisherów, 1,23 ultimate-ów i zrespawnowali się 170 milionów razy.

Twórcy Apex Legends nadal mają spory dystans do nadrobienia względem Fortnite, w którego aktualnie bawi się około 200 milionów graczy, ale jeśli dzieło Respawn nadal będzie się rozwijało w tak astronomicznym tempie, to być może dogoni konkurenta przed upływem pół roku od premiery? A Wy jak sądzicie, czy w końcu Apex pokona konkurenta na każdym możliwym polu?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię