Strona głównaKonsole19 lat temu na sklepowe półki trafiło PlayStation 2

19 lat temu na sklepowe półki trafiło PlayStation 2

PlayStation 2, czyli najlepiej sprzedająca się konsola wszech czasów, obchodzi dzisiaj dziewiętnaste urodziny. Konsola po raz pierwszy na półki sklepowe trafiła w Japonii 4 marca 2000 roku. Gracze z USA i Europy musieli poczekać kilka miesięcy.

Pomimo tego, że konsola od roku jest już pełnoletnia to nadal cieszy się uznaniem graczy i jest dość popularna.. Do chwili obecnej PS2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą. Sony sprzedało łącznie 157 milionów egzemplarzy PS2 na całym świecie. Konsola tak wielką popularność zawdzięcza między innymi odtwarzaczowi DVD, który pozwalał nie tylko grać, ale również odtwarzać filmy. PS2 stanowiło domowe centrum rozrywki zastępujące dwa urządzenia. Sama konsola kosztowała tyle, co sam odtwarzacz DVD, a w tej sytuacji rachunek był prosty.

Zobacz: PlayStation Plus – marcowa lista gier

Kolejnym atutem PS2 była oszałamiająca biblioteka tytułów, jakie wyszły na platformę: God of War, Ratchet & Clank, Sly Cooper, Metal Gear Solid i wiele innych. Dodatkowo, PS2 odtwarza gry z PS1. Większość gier, jakie pojawiły się po raz pierwszy na PS2 okazały się początkiem serii ukazującej się na kolejne wersje PlayStation.

Zobacz: Darmowe Path of Exile na konsole PlayStation 4 już w marcu

A Wy macie nadal swoje PS2? Ja mam i zamierzam świętować te urodziny urodziny.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię