Advertisement
Strona głównaGryAktualnościApex Legends – crossplay nie połączy graczy z PC i konsol

Apex Legends – crossplay nie połączy graczy z PC i konsol

Respawn Entertianment zapowiedziało wprowadzenie funkcji crossplayu w grze Apex Legends. Informacja ta zmartwiła wielu graczy, dla których główną platformą rozgrywki są konsole. Niesłusznie. Nie będą oni łączeniu z graczami komputerowymi.

Crossplay od zawsze jest tematem, który budzi spore emocje. Nie każdemu podoba się fakt, że w jednej grze mogą uczestniczyć użytkownicy zarówno komputerów, jak i konsol. Powód jest szalenie prosty – sterowanie. Gracze PC-towi w większości przypadków korzystają z myszek i klawiatur, które w ogólnym rozrachunku należy uznać za bardziej precyzyjne. Z kolei na konsolach używamy kontrolerów. Te nie są aż tak dokładne i niektórzy (nie wszyscy) gracze decydują się na włączenie wspomagania celowania. Jakby tego było mało, w Apex Legends asysta celowania jest dostępna tylko i wyłącznie na PlayStation 4 oraz Xbox One.

Apex Legends

Czy w takim razie rozgrywka między graczami komputerowymi i konsolowymi jest uczciwa? Dla jednych przeciwnik dysponuje szybszym i dokładniejszym narzędziem do celowania. Dla drugich oponenci mogą skorzystać ze wspomagania celowania, które jest sporym ułatwieniem. I właśnie dlatego crossplay w Apex Legends wywołał spore poruszenie. Jednak możecie spać spokojnie. W normalnych warunkach gracze z konsol i PC-tów nie będą dołączali do tej samej poczekalni.

Apex Legends – crossplay nie dla konsol i PC

Do sprawy postanowił odnieść się Jake Smullin z Respawn Entertainment. W wideo na TikToku przyznał on, że dotarły do niego zmartwione głosy konsolowych graczy. Dlatego postanowił ich uspokoić.

– Chciałem coś wyjaśnić w kontekście crossplaya. Jeśli nie będziecie mieli w drużynie gracza PC-towego, to nie będziecie w lobby razem z graczami komputerowymi. Widziałem sporo zmartwionych użytkowników konsol, ale niesłusznie. Wszyscy powinni być podekscytowani – powiedział Smullin.

Pamiętajcie, że wkrótce Apex Legends zadebiutuje na kolejnych platformach. Na jesień gra ma trafić na konsolę Nintendo Switch. Później produkcja wyląduje również na urządzeniach mobilnych z systemami Android oraz iOS. Zostało to potwierdzone przez Andrew Wilsona – prezesa Electronic Arts, które jest wydawcą Apex Legends.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEurogamer
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię