Strona głównaGryAktualnościPierwszy esportowy turniej Apex Legends ogłoszony! Ale nie masz szans wziąć w...

Pierwszy esportowy turniej Apex Legends ogłoszony! Ale nie masz szans wziąć w nim udziału

Respawn Entertainment, Twitch i Electronic Arts oficjalnie ogłosiły pierwszy esportowy turniej w grze Apex Legends. W puli nagród znajdzie się aż 200 tys. dolarów, ale prawdopodobnie nikt z Was nie będzie miał szans wziąć w nim udziału.

Turniej zostanie rozegrany w ramach inicjatywy Twitch Rivals, to oznacza, że wezmą w nim udział tylko zaproszeni streamerzy. W sumie w puli nagród znajdzie się 200 tys. dolarów. Jedna połowa tej kwoty będzie przeznaczona na Amerykę Północną, a druga na region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

Zobacz: Apex Legends łamie prawo Unii Europejskiej

W turnieju weźmie udział w sumie 16 zespołów po 3 graczy. Co ciekawe, nie będą oni znajdować się na tym samym serwerze. Zamiast tego każda drużyna będzie miała 4-godzinne okienko, w trakcie którego będą zdobywać punkty. Te dostaną za każdą wygraną lub eliminację. W sumie mogą zagrać dowolną liczbę meczów, o ile zmieszczą się we wspomnianych 4 godzinach.

Zobacz: Apex Legends stawia na różnorodność. Dwie z ośmiu dostępnych postaci są LGBTQ

Turniej zostanie rozegrany 12 i 19 lutego. Już w tym momencie potwierdzono udział Shrouda, czyli byłego profesjonalnego gracza CS:GO, Dr Disrespecta, a także Mytha z TSM. Aktualnie nie wiemy czy w turnieju weźmie udział ktoś z Polaków, a jeśli miałby na kogoś stawiać, to Twitch prawdopodobnie wybrałby Izaka.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię