Strona głównaGryAktualnościApex Legends stawia na różnorodność. Dwie z ośmiu dostępnych postaci są LGBTQ

Apex Legends stawia na różnorodność. Dwie z ośmiu dostępnych postaci są LGBTQ

Apex Legends ma szansę zostać jedną z najlepszych darmowych gier tego roku. Tytuł pod wieloma względami jest niesamowity, system oparty na bohaterach i ich unikalnych umiejętnościach dodaje grze smaku. A mówiąc o bohaterach trzeba przyznać, że są oni bardzo różnorodni i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Można powiedzieć, że tym razem nikt nie został pominięty.

W ośmioosobowym składzie do wyboru mamy trzy kobiety o różnym pochodzeniu etnicznym oraz robota. Wśród pozostałej czwórki bohaterów mamy również postać Gibla.. Gibrar.. dobra piłem. Mamy bohatera imieniem Gibraltar, który pochodzi z Polinezji. Ale jak ujawniło Respawn, dwie z dostępnych postaci reprezentują LGBTQ.

Zobacz: Apex Legends z milionem graczy w ciągu kilku godzin. Gra zaoferuje pełny cross-play

W jednym z wywiadów menedżer społeczności Jay Frechette ujawnił, że jedna z postaci, Bloodhound:

Nie jest binarna, a przynajmniej nieokreślona pod względem płci

W toku dalszej rozmowy Jay zdradza również, że Gibraltar jest gejem lub biseksualny i jak mówi historia postaci:

Zaczął rozumieć znaczenie ochrony innych, gdy on i jego chłOpak ukradli motocykl swojego ojca

Nie jest to pierwszy raz, gdy w grze opartej na bohaterach znajdują się również postacie LGBTQ. Blizzard jakiś czas temu ujawnił, że Tracer ma dziewczynę, a ostatnio przyznał, że Żołnierz-76 jest gejem. Za te wyznania na Blizzard spadła potężna fala krytyki, głównie za to, że informacje te zostały ujawnione tak późno i nie były podawane od samego początku.

W innych tytułach również zaczęły pojawiać się postacie LGBTQ, jak np. w League of Legends, Neeko. W tym przypadku jest to oficjalnie jedyna na 140 dostępnych postaci przedstawicielka LBGTQ, chociaż gracze spekulują także na temat Tarica i Ezreala, czego Riot nie potwierdza.

Apex Legends weszło na rynek niczym burza. Gra zdobyła już ponad 2,5 miliona graczy. I pomimo, że obecnie jest ona niezgodna z prawem europejskim to i tak nie przeszkadza to cieszyć się z dobrej zabawy. Pozostaje tyko pytanie, czy koniecznie trzeba przypisywać postaciom jakąkolwiek orientację seksualną czy tożsamość płciową w przypadku, gdy dla fabuły gry i samej rozgrywki nie ma to żadnego znaczenia? Jak sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

4 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie jest to niepotrzebne, nikogo to nie obchodzi i nie wiem po co to zrobili skoro nikt o to nie prosil? I jak juz to powinni zrobic max 1 postac inner orientacji, bo w prawdziwym spoleczenstwie ile osob jest innej orientacji? Bardzo malo, ja sam nikogo takiego nie znam. Pozdrawiam.

  2. No ja sądzę że lepiej się weź za poprawkę artykułu.

    „jego chołpak”
    „Solider: 76”

    „W innych tytułach również zaczęły pojawiać się postacie LGBTQ, jak np. w League of Legends, Neeko. W tym przypadku jest to oficjalnie jedyna na 140 dostępnych postaci przedstawicielka LBGTQ, chociaż gracze spekulują także na temat Tarica i Ezreala, czego Epic nie potwierdza.”

    Co ma epic do lola?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię