Strona głównaGryAktualnościWarface: Crytek nie ma już praw do tytułu. Rozwojem gry zajmie się...

Warface: Crytek nie ma już praw do tytułu. Rozwojem gry zajmie się Blackwood

Może nie wszyscy słyszeli o Warface, co nie zmienia faktu, że jest to jeden z popularniejszych darmowych tytułów w klimatach CS: GO. Dotychczas za rozwój gry odpowiadał Crytek, jednak stanowisko deweloperskie właśnie ulega zmianie. Dalszym rozwojem Warface będzie zajmowało się nowe studio.

Ekipa odpowiedzialna za Warface pożegnała się z Cryteki ogłosiła poważną strategiczną i strukturalną zmianę w kwestii dalszego rozwoju tytułu. Deweloperzy założyli własne studio Blackwood Games, które przejmuje wszystkie prawa do IP Warface, co dotyczy tego co jest już zrobione oraz tego co zostanie stworzone w przyszłości.

Zobacz: CS:GO wcale nie umiera. Gra ma się lepiej niż PUBG?

Jak powiedział dyrektor generalny Blackwood Michael Khaimzon:

To była trudna decyzja, aby opuścić Crytek po tych wszystkich latach, ale czasami trzeba dużych zmian żeby ewoluować. Dlatego bardzo ważne jest żebyśmy skupili się na rozwoju Warface w sposób zgodny z oczekiwaniami graczy.

Zobacz: Rekordowy start Apex Legends. Gra zebrała już 2,5 mln graczy

Zespół deweloperski po rozstaniu z Crytek pozostanie w niezmienionym składzie, ale odciął się od zasobnego portfela firmy. Teraz ekipa musi dobrze zastanowić się, w jaki sposób Blackwood będzie zarabiać na swojej strzelance. Co z tego wyniknie przekonamy się już w najbliższym czasie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię