Strona głównaWiadomościASRock dodaje do serii Phantom Gaming karty Radeon RX Vega

ASRock dodaje do serii Phantom Gaming karty Radeon RX Vega

Phantom Gaming to nowa seria kart graficznych w ofercie ASRock. Na początku firma zaprezentowała modele z serii RX 500, a teraz do portfolio dołączają konstrukcje oparte na układach Radeon RX Vega.

ASRock przez długi czas miało w swojej ofercie wyłącznie karty graficzne Nvidia GeForce. Zmiana przyszła w momencie zaprezentowania linii Phantom Gaming, do której na początku należały tyko karty oparte na architekturze Polaris, czyli Radeony RX 500. Teraz dołączają do nich jeszcze konstrukcje z układami Vega.

Na ten moment ASRock szykuje dwa modele – Phantom Gaming X RX Vega 64 oraz Phantom Gaming X RX Vega 56. Małym rozczarowanie jest fakt, że obie będą dostępne w wersjach referencyjnych. Oznacza to, że RX Vega 64 będzie taktowana na poziomie 1247 MHz (1546 MHz w trybie Boost), a RX Vega 56 1156 MHz (1471 MHz w trybie Boost). W obu przypadkach otrzymamy trzy złącza DisplayPort i jedno HDMI oraz 8 GB pamięci HBM2 (945 MHz w Vega 64 i 800 MHz w Vega 56). Karty zasilane są przy pomocy dwóch 8-pinowych złączy.

Dlaczego ASRock zdecydowało się na konstrukcje referencyjne? Ponieważ cały czas są problemy z dostarczeniem odpowiedniej liczby układów Vega, więc jest to po prostu łatwiejsze rozwiązanie. Ceny nie są jeszcze znane.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię