Strona głównaWiadomościASRock wyda na świat swoją pierwszą kartę graficzną z serii Phantom Gaming

ASRock wyda na świat swoją pierwszą kartę graficzną z serii Phantom Gaming

Niedługo na rynku GPU pojawi się nowy gracz, który celuje w sektor podzespołów gamingowych. Pierwszy projekt karty ASRock ujawnia enigmatyczna zajawka wideo.

Producenci sprzętu komputerowego coraz częściej odrywają się od swoich schematów działalności, chcąc rozszerzyć linię produktów o całkiem nowe urządzenia. Tu warto wspomnieć o firmie Gigabyte i jej laptopach lub EVGA i pierwszej wydanej przez nią klawiaturze mechanicznej. Na liście debiutantów znalazła się również ASRock, która zamierza zawojować rynek kart graficznych.

Dotychczas ASRock świetnie poczynał sobie w dziale płyt głównych, często oferując rozwiązania unikalne, tudzież jednoczesną obsługę technologii SLI i Crossfire, a także pamięci RAM DDR3 i DDR4. Jest więc szansa i na to, że z dużą dozą kreatywności podejdą do tematu produkcji układów GPU. Przekonamy się o tym przy okazji zapowiedzianej pierwszej konstrukcji z serii Phantom Gaming

[you tube=lR9GYRy9UZ4]

Krótki materiał wideo to jak na razie jedyna oficjalna informacja o tajemniczym urządzeniu. Możemy dzięki niemu założyć, że jednostka graficzna ma wbudowane dwa wiatraki i do działania będzie wymagać pojedynczego zasilania PCI 8-pin. Nie wiadomo, czy karta będzie zbudowana na układzie AMD czy Nvidii, choć redakcja DigiTimes jest dość mocno przekonana o tym, że na miejscu zastaniemy Czerwone serce na laminacie.

Niektórzy z użytkowników strzelają, że jeśli ASRock zbrata się z AMD, to jedyny model jaki wchodzi w rachubę to RX 580, gdyż modele wyższe Vega wymagają podwójnego zasilania. A jak Wy myślicie, co to będzie? 

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię