Strona głównaWiadomościHTC Vive Pro już w kwietniu, cena HTC Vive spada

HTC Vive Pro już w kwietniu, cena HTC Vive spada

Od dzisiaj jest już możliwość składania zamówień na zestawy VR HTC Vive Pro HMD. Urządzenia będą wysyłane od 5 kwietnia.

Nowy zestaw od HTC będzie kosztować 799$ (cena w Europie 879€), z kolei cena standardowej wersji spada do 499$ (599€). Urządzenie charakteryzuje się zwiększoną rozdzielczością (2880×1600) oraz posiada wbudowane słuchawki. Premierowo będzie kosztować tyle samo co Vive w chwili premiery w 2016 roku. Zestawy można zamawiać już od dzisiaj, a wysyłka będzie realizowana od 5 kwietnia. Zamówienia odebrane przed 2 czerwca będą zawierały sześciomiesięczną subskrypcję Viveport, co daje pięć wybranych gier każdego miesiąca.

Należy pamiętać, że podana cena dotyczy tylko Vive Pro HDM i nie obejmuje stacji bazowej ani kontrolerów. Nowy model współpracuje ze stacjami i kontrolerami Vive. Komponenty należy zakupić osobno. HTC w przyszłości planuje sprzedaż kompletnych zestawów.

Oficjalny opis producenta:

Vive Pro jest wyposażony w dwa wyświetlacze OLED, co zalewania lepszą rozdzielczość obrazu 2880 x 1600, 78% wzrost rozdzielczości w stosunku do obecnego Vive HMD. Pro zawiera również zintegrowane, wydajne słuchawki z wbudowanym wzmacniacz, który zwiększa wrażenie przestrzenności i jakości dźwięku dzięki redukcji szumów.

Zapowiada się ciekawie, obniżenie ceny poprzedniego zestawu może stanowić sporą konkurencję dla PS VR.

Źródło: pcgamer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię